Pardubický kraj dotací podpoří začínající praktiky a dětské lékaře

26.06.2018 11:40 | Zprávy

Proti nedostatku lékařů chce bojovat Pardubický kraj, který proto letos opět vyhlásí dotační program na podporu absolventů medicíny, kteří se hodlají stát praktickými lékaři nebo lékaři pro děti a dorost. Kraj na tuto podporu vyčlenil půl milionu korun.

Pardubický kraj dotací podpoří začínající praktiky a dětské lékaře
Foto: pixabay.com
Popisek: Zdravotnictví, ilustrační foto

O dotaci mohou žádat od 30. července do 30. září poskytovatelé zdravotních služeb se sídlem v Pardubickém kraji, kteří se nově zapojili do programu Ministerstva zdravotnictví a budou poskytovat tzv. rezidenční místo, tedy se stanou školitelem absolventa lékařské fakulty.

„Už v loňském roce jsme tento dotační program vylepšili a navýšili podporu na jeden projekt na 60 tisíc korun. Stejnou částku dostanou školitelé i v letošním roce,“ uvedl radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr. „Díky částce může lékař, který zaškoluje, začínajícímu lékaři přidat na mzdě nebo mu uhradit další vzdělávací kurzy, například školení či stáže v nemocnicích,“ vysvětlil Ladislav Valtr, který si od dotačního programu slibuje, že pomůže mladým lékařům usnadnit cestu za kariérou samostatného praktického lékaře.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: komerční tisková zpráva

Komunisté

Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní: Jeskyně Výpustek nabízí krátkou bezbariérovou trasu

16:26 Správa jeskyní: Jeskyně Výpustek nabízí krátkou bezbariérovou trasu

Jeskyně Výpustek u Křtin v Moravském krasu připravila pro návštěvníky od letošního léta novinku v po…