Pardubický kraj pomohl zlepšit mobilitu aktivních záloh milionovým příspěvkem

05.02.2020 18:01

V sídle Krajského vojenského velitelství v Pardubicích bylo hejtmanem Martinem Netolickým předáno dopravní vozidlo pro potřeby Roty Aktivních záloh. Na pořízení automobilu přispěl již v loňském roce Pardubický kraj částkou jednoho milionu korun. Obdobná částka je připravena i pro letošní rok.

Pardubický kraj pomohl zlepšit mobilitu aktivních záloh milionovým příspěvkem
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.
reklama

„Dlouhodobě podporujeme nákup techniky pro Krajské ředitelství policie či profesionální hasiče, a proto jsme se nyní na základě žádost ředitele Krajského vojenského velitelství v Pardubicích rozhodli uvolnit milion korun na nákup vozidla pro přepravu aktivních záložníků v regionu, a to jak na různá cvičení, tak prezentační akci či různá pietní shromáždění. Pro letošní rok jsme se předběžně domluvili na pořízení druhého vozu, který by tentokrát sloužil pro přepravu techniky a materiálu,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Spolupráce s Armádou České republiky je dlouhodobě na velmi vysoké úrovni, a to nejen v rámci pořádání vojensko-historické akce Cihelna nedaleko města Králíky, ale společně také pořádáme Den armády přímo v centru Pardubic, kde je prezentována jak moderní, tak historická technika,“ sdělil hejtman Netolický.

V Pardubickém kraji je celkem evidováno 193 příslušníků aktivních záloh. Pěší rota AZ KVV Pardubice, která čítá téměř sto příslušníků, je předurčena ke střežení objektů důležitých k obraně státu v Pardubickém kraji a k posílení Policie ČR při vyhlášených krizových stavech. Jednotku je možno použít také pro řešení živelných, průmyslových a ekologických katastrof v součinnosti se složkami IZS. V letošním roce se uskuteční tři rotní cvičení. Celkem vojáci pěší roty AZ KVV Pardubice odcvičí v roce 2020 v průměru 37 dnů. Pro podporu POKOS se příslušníci jednotky AZ KVV Pardubice zúčastní též memoriálu četaře Arnošta Hrada, organizovaného pro žáky základních a středních škol, jehož 5. ročník se uskuteční na konci září 2020 v Králíkách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSSZ: Svátky letos mírně posunou splatnost důchodů

9:01 ČSSZ: Svátky letos mírně posunou splatnost důchodů

Některé termíny splatnosti všech druhů důchodů, které vyplácí Česká správa sociálního zabezpečení, o…