Pardubický kraj rozdělí příští rok mezi složky IZS téměř 40 milionů

19.11.2019 8:23

Pokračování dotačního titulu státu na nákup dopravních automobilů a rekonstrukci či výstavbu požárních zbrojnic a jeho nastavení do dalších let bylo tématem jednání hejtmana Martina Netolického s generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru ČR Drahoslavem Rybou a krajským ředitelem Alešem Černohorským.

Pardubický kraj rozdělí příští rok mezi složky IZS téměř 40 milionů
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.
reklama

„V rámci Pardubického kraje se nyní dostáváme v rámci našeho příspěvku ke státní dotaci na pořízení dopravních automobilů a rekonstrukci či stavbu požárních zbrojnic na maximální možnou částku, kterou z krajského rozpočtu můžeme poskytnout. V letošním roce se jednalo o 47 uspokojených žádostí. V nadcházejícím roce se budeme pohybovat na podobném množství, a to na základě doporučení krajských profesionálních hasičů,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že poskytnutí financí na požární zbrojnice není v tuto chvíli prioritou. „V rámci kraje získalo dodatečně státní dotaci na stavbu požární zbrojnice Poříčí u Litomyšle a to v rámci přerozdělení nevyčerpaných prostředků z jiných krajů. Rozhodli jsme se proto podpořit ještě letos tuto žádost půl milionem korun z krizového fondu,“ řekl hejtman Netolický s tím, že uvolnění prostředků schválili krajští radní na svém pondělním jednání.

Ten se zástupci HZS ČR hovořil také o výhledu nastavení státní dotace pro příští roky, ale také o krajských dotacích pro všechny složky IZS. „Snažíme se i v rámci našich dotací reagovat na poptávku samotných složek IZS a jednotek dobrovolných hasičů. Proto jsme také v letošním roce poprvé uvolnili prostředky na pořízení jednovrstvých a třívrstvých zásahových obleků. Celkově se pro příští rok dostáváme na částku okolo 37 milionů korun nejen pro hasiče, ale také další složky IZS či Horskou službu ČR,“ dodal hejtman Martin Netolický.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Prodej šesti pozemků na Ostravsku přinesl více než 500 000 korun

22:54 ÚZSVM: Prodej šesti pozemků na Ostravsku přinesl více než 500 000 korun

ÚZSVM v Ostravě prodal přímým prodejem šest pozemků za celkovou částku 530 000 Kč. Šest sousedních p…