Pardubický kraj získal od ÚZSVM zdarma zázemí pro středisko výchovné péče

05.03.2023 22:30 | Tisková zpráva

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Svitavách bezúplatně převedl Pardubickému kraji budovu se zahradou ve Svitavách. Kraj zde plánuje vybudovat středisko, zabývající se péčí o děti a mládež s výchovnými problémy.

Pardubický kraj získal od ÚZSVM zdarma zázemí pro středisko výchovné péče
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Ve vilce bude nyní sídlit středisko výchovné péče, jehož cílovou skupinou jsou děti s problémovým chováním z MŠ, ZŠ a SŠ. Středisko pomáhá rodinám a školám z celého regionu nejen v rámci ústavní či ochranné výchovy, ale i preventivně výchovné péče ve školských zařízeních v celém kraji.

Velká zahrada, která budovu obklopuje, umožní dětem věnovat se činnostem, prospěšným k řešení jejich problémů jako je sekání trávy, péče o zeleň nebo drobná domácí zvířata a sport.

Dvoupodlažní vila ze třicátých let a navazující zahrada o rozloze 1 098 m2 na Pavlovově ulici ve Svitavách byla po válce znárodněna a sloužila jako mateřská škola. V devadesátých letech minulého století přešla do vlastnictví Okresní hygienické stanice ve Svitavách a Zdravotního ústavu v Ústí nad Labem. Sloužila také jako sídlo Střediska očkovacího a cestovního lékařství.

ÚZSVM majetek převzal od zdravotního ústavu jako nepotřebný. O budovu následně neprojevila zájem žádná státní instituce. Úřad tak s ohledem na veřejný zájem přistoupil k bezúplatném převodu do vlastnictví Pardubického kraje se smluvní podmínkou, že objekt bude sloužit danému účelu po dobu 20 let.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Temelínské velíny procházejí modernizací

19:25 ČEZ: Temelínské velíny procházejí modernizací

Náročnou modernizací procházejí aktuálně velíny v Jaderné elektrárně Temelín. Smyslem úprav je vytvo…