Pardubický kraj získal od ÚZSVM zdarma zázemí pro středisko výchovné péče

05.03.2023 22:30 | Tisková zpráva

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Svitavách bezúplatně převedl Pardubickému kraji budovu se zahradou ve Svitavách. Kraj zde plánuje vybudovat středisko, zabývající se péčí o děti a mládež s výchovnými problémy.

Pardubický kraj získal od ÚZSVM zdarma zázemí pro středisko výchovné péče
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Ve vilce bude nyní sídlit středisko výchovné péče, jehož cílovou skupinou jsou děti s problémovým chováním z MŠ, ZŠ a SŠ. Středisko pomáhá rodinám a školám z celého regionu nejen v rámci ústavní či ochranné výchovy, ale i preventivně výchovné péče ve školských zařízeních v celém kraji.

Anketa

Je dobře, že ANO a SPD chtějí ve Sněmovně obstruovat kvůli snížení valorizace důchodů?

96%
2%
hlasovalo: 31479 lidí

Velká zahrada, která budovu obklopuje, umožní dětem věnovat se činnostem, prospěšným k řešení jejich problémů jako je sekání trávy, péče o zeleň nebo drobná domácí zvířata a sport.

Dvoupodlažní vila ze třicátých let a navazující zahrada o rozloze 1 098 m2 na Pavlovově ulici ve Svitavách byla po válce znárodněna a sloužila jako mateřská škola. V devadesátých letech minulého století přešla do vlastnictví Okresní hygienické stanice ve Svitavách a Zdravotního ústavu v Ústí nad Labem. Sloužila také jako sídlo Střediska očkovacího a cestovního lékařství.

ÚZSVM majetek převzal od zdravotního ústavu jako nepotřebný. O budovu následně neprojevila zájem žádná státní instituce. Úřad tak s ohledem na veřejný zájem přistoupil k bezúplatném převodu do vlastnictví Pardubického kraje se smluvní podmínkou, že objekt bude sloužit danému účelu po dobu 20 let.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Bude válka?

Podle Řehky je válka Ruska s NATO možná. Možné v životě vše, to je pravda. Nakolik je ale podle vás taková válka pravděpodobná? A nebyla by to třetí světová? Nechci nic zlehčovat, ale nesnaží se tak Řehka ospravedlnit jen rekordní výdaje na obranu, minimálně s nimi přichází v době, kdy vláda potřebu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Pokus vraždy - obvinění 2 osob

22:02 Policie ČR: Pokus vraždy - obvinění 2 osob

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (N…