Parním vlakem na Noc kostelů nebo do Pohádkového lesa

22.05.2014 11:14

Tento pátek 23. května vypraví České dráhy historický vlak v čele s parní lokomotivou „Matěj“ na kroměřížskou Noc kostelů.

Parním vlakem na Noc kostelů nebo do Pohádkového lesa
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Sobota bude ve znamení pohádkové jízdy do Zdounek, odkud je do Pohádkového lesa v nedaleké obci Divoky zajištěna návazná autobusová doprava. I letos zde obživnou tajemné bytosti, které provedou a zabaví děti hrami a soutěžemi. Letos pro mimořádný zájem pojedou hned tři páry vlaků s odjezdem z Kroměříže v 7:45, 9:55 a 13:00.

Historický parní vlak v čele s lokomotivou „Matěj“ vyjede v pátek z Valašského Meziříčí do Kroměříže v 17:33. Po příjezdu do Kroměříže v 19:19 se mohou všichni vydat na komentované prohlídky kaple sv. Šebestiána v rámci akce Noc kostelů 2014. V sobotu vyjedou na výlet do Pohádkového lesa hned tři páry vlaků mezi Kroměříží a Zborovicemi.

Za jednosměrnou jízdenku z Valašského Meziříčí do Kroměříže zaplatí dospělí cestující 80 korun. Kratší úsek z Bystřice pod Hostýnem do Kroměříže stojí 50 korun. Kdo zvolí trasu z Kroměříže do Zborovic, zaplatí 40 korun. V nabídce je i jízdné za úsek Valašské Meziříčí – Bystřice pod Hostýnem za 50 korun nebo Holešov – Kroměříž za 30. Děti do 6 let cestují zdarma, děti do 15 let platí pouze polovinu jízdného.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: České dráhy

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Radost z dárků na úvěr vydrží jen chvíli

7:34 dTest: Radost z dárků na úvěr vydrží jen chvíli

Adventní čas je v plném proudu a mysl většiny z nás tak zaměstnává otázka, čím letos obdarujeme své …