PayPal v roce 2012 překonal své předpovědi

03.02.2013 18:20

PayPal v roce 2012: 14 miliard dolarů v mobilních platbách, 692 miliónů zpracovaných transakcí a 123 miliónů aktivních účtů

PayPal v roce 2012 překonal své předpovědi
Foto: PayPal
Popisek: PayPal
reklama

PayPal v roce 2012 překonal své předpovědi o hodnotě transakcí provedených skrze mobilní zařízení (odhad byl 10 miliard dolarů) o 40% a dosáhl celosvětově cifry 14 miliard dolarů.  V porovnání s rokem 2011 (kdy šlo o 4 miliardy dolarů) tak společnost PayPal minulého roku zaregistrovala nárůst objemu transakcí o 250 %.

PayPal loni zpracoval celkem 692 miliónů transakcí, průměrně tedy 5200 transakcí každou minutu.

PayPal, který je zodpovědný za velkou část příjmů eBay v roce 2012, dále rozšiřoval svůj byznys a do konce roku 2012 dosáhl na 123 miliónů aktivních účtů, nárůst o 15%, největší za poslední roky. V závěrečném kvartálu PayPal registroval téměř 2 milióny nových účtů každý měsíc.

“Měli jsme úžasný závěr skvělého roku, čtvrtý kvartál předčil naše očekávání. Mobilní eBay zakončil rok s objemem 13 miliard dolarů – více než dvojnásobek v předcházejícím roce – a mobilní PayPal obstaral objem plateb v hodnotě téměř 14 miliard dolarů, více než trojnásobek předcházejícího roku. V roce 2013 očekáváme překročení hranice 20 miliard dolarů,” řekl John Donahoe, president a CEO eBay Inc. 

eBay Inc oznámil, že výnos za čtvrtý kvartál, ukončený 31. 12. 2012 se zvýšil o 18% na 4 miliardy dolarů v porovnání se stejným obdobím v roce 2011. U PayPalu, který je součástí eBay, se čistý celkový objem plateb (Total Payment Volume -TPV) zvýšil o 24% a výnos společnosti tím navýšil o 24%. Klíčovými komponenty byl pokračující růst zájmu obchodníků a konzumentů v kombinaci s geografickou expanzí.

O společnosti PayPal

PayPal je rychlejší a bezpečnější způsob jak platit nebo si nechat zaplatit online. Služba umožňuje lidem posílat platby bez toho, že by sdíleli finanční informace, s možností flexibilního placení prostřednictvím svých PayPal účtů, bankovních účtů (na určitých trzích) a kreditních či debetních karet. PayPal je společnost patřící eBay (Nasdaq:EBAY) a s více než 117 milióny aktivních účtů ve více než 190 zemích a 25 měnách na celém světě je důležitým globálním hráčem, umožňujícím rozvoj e-commerce. PayPal má hlavní sídlo v San José v Kalifornii a jeho mezinárodní středisko se nachází v Singapuru. Více informací o společnosti najdete na: https://www.paypal.com.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic: Příprava novostavby trati Praha-Ruzyně – Praha-Letiště Václava Havla vstupuje do finální fáze

9:39 Správa železnic: Příprava novostavby trati Praha-Ruzyně – Praha-Letiště Václava Havla vstupuje do finální fáze

Poslední stupeň projektové přípravy, kterým je dokumentace pro stavební povolení, zbývá vytvořit pře…