V Pardubickém kraji jsou stovky takzvaně neformálních pečujících, kteří zajišťují péči o své blízké v domácím prostředí. A právě pro ně jsou určeny semináře na Krajském úřadu v Pardubicích.
Pokud se člověk rozhodne pečovat o své blízké v domácím prostředí, bere na sebe nelehký úkol – zvládnout fyzicky i psychicky náročnou péči, sladit tuto péči se zaměstnáním a chodem rodiny,“ říká radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola a pokračuje: „Chceme proto neformálně pečující osoby podporovat. Je to jednak formou vzdělávání, dále pak zlepšováním osvěty o dostupných a důležitých informacích, ale také dostatečnou sítí sociálních služeb, které budou reagovat na potřeby pečujících.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: komerční tisková zpráva
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

22:03 MZV: Převzetí části pozůstalosti po Janu Masarykovi
Jan Lipavský převezme ve čtvrtek část pozůstalosti po československém ministru zahraničí Janu Masary…