Pelhřimovská nemocnice zprovoznila nové parkoviště pro zaměstnance

14.11.2016 21:10

Nové parkoviště pro zaměstnance Nemocnice Pelhřimov bylo dnes slavnostně otevřeno a oficiálně předáno k užívání hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem. Kraj Vysočina byl hlavním investorem celé stavební akce, která zahrnovala demolici bývalé ubytovny a stavbu parkoviště společně s parkovými úpravami.

Pelhřimovská nemocnice zprovoznila nové parkoviště pro zaměstnance
Foto: Archiv
Popisek: Pelhřimov

Nové parkoviště s šedesáti parkovacími místy je vyhrazeno pro zaměstnance nemocnice.  „Spousta zaměstnanců do práce dojíždí.  Pro provoz nemocnice i naše pacienty je důležité, aby nemuseli zdlouhavě hledat místo na zaparkování a mohli být včas na svém pracovišti. Vycházíme vstříc jejich požadavkům. Zároveň tak dochází k uvolnění parkovacích míst pro pacienty přímo v areálu nemocnice,“ řekl ředitel nemocnice Ing. Jan Mlčák, MBA. Parkoviště v pondělí 14. listopadu 2016 slavnostně otevřel hejtman kraje Jiří Běhounek, ředitel nemocnice  Jan Mlčák, starosta Města Pelhřimov František Kučera a jednatel společnosti Aquasys Jiří Peřina.

Akce byla zařazena v investičním plánu zřizovatele nemocnice Kraje Vysočina v konečné hodnotě 7,6 milionů Kč bez DPH a byla největší  stavební  akcí Nemocnice Pelhřimov v letošním roce. Demolice třípodlažní panelová budovy  z roku 1979  proběhla v květnu.  Došlo při ní k ekologické likvidaci zhruba 6500 tun odpadu a stavební sutě. Součástí projektu byla také výsadba zeleně a parkové úpravy. Parkoviště bylo v polovině října dáno do předběžného užívání a došlo k měření hluku.

Zhotovitelem stavby je společnost Aquasys  s.r.o. ze Žďáru nad Sázavou.  Nové parkoviště se nachází v blízkosti  pavilonu hematologie a transfúziologie a navazuje na původní záchytné parkoviště s kapacitu 66 osobních aut. Obě parkoviště jsou přístupná z ulice Slovanského bratrství, tedy na okraji výpadovky na Jihlavu, aniž by museli řidiči vjíždět do areálu nemocnice. Přímo v areálu nemocnice je k dispozici dalších 130 parkovacích míst, která jsou nyní více dostupná pacientům nemocnice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tazatelé ČSÚ budou letos zjišťovat i pracovní úrazy

15:02 Tazatelé ČSÚ budou letos zjišťovat i pracovní úrazy

V průběhu ledna začal další cyklus každoročního Výběrového šetření pracovních sil, které v Česku pro…