Petice „Vraťme Cimrmana národu“ předána

14.03.2018 17:28

V úterý 13. března převzala předsedkyně petičního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Helena Válková, z rukou Filipa Smoljaka petici „Vraťme Cimrmana národu“. Tu podepsalo 325 autorů, umělců a občanů dalších profesí, kteří žádají změnu autorského zákona.

Petice „Vraťme Cimrmana národu“ předána
Foto: Agentura TAH
Popisek: Filip Smoljak

Cílem je, aby byl zákon spravedlivý pro všechny aktéry sdělování autorského díla veřejnosti. „Dosud je praxe bohužel taková, že rozhodující slovo na tomto poli mají obchodníci s uměním a jejich právníci,” říká autor petice Filip Smoljak, který bojuje za uznání autorských práv u divadelní režie, mimo jiné i pro svého otce, divadelního režiséra Ladislava Smoljaka.

Petice „Vraťme Cimrmana národu“ byla založena v listopadu 2015 a původně adresována ministru kultury Danielu Hermanovi, který si ji před odchodem z funkce nestihl převzít. Celé znění petice je stále dostupné na adrese:

https://www.petice24.com/vrame_cimrmana_narodu

 

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Proč vaše vláda postupuje tak nespravedlivě?

Proč, když se navyšují nějaké příspěvky – ať už na péči nebo třeba rodičovská, tak ne pro všechny, kterých se týká? Ještě ke všemu je navyšujete dost málo. A proč se nenavyšuje příspěvek i pro ty, co o potřebné pečují? A co platy v sociálních službách? Kdy ty budou adekvátní práci, kterou sociální p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj dofinancuje svým školám nepedagogické pracovníky

20:41 Jihomoravský kraj dofinancuje svým školám nepedagogické pracovníky

Krajské školy nepřijdou o uklízečky ani účetní. Jihomoravský kraj v krajním případě využije rezervy …