Pivovarskou sezónu v Přerově startuje Zubr Extra hořký

1. 5. 2014 20:40

Naražením soudku májového speciálu zahájil v páteční podvečer pivovar Zubr letošní pivovarskou sezónu. Symbolickému aktu bylo přítomno více než 2000 fanoušků pivovaru, kteří se účastnili jeho narozeninových oslav. Zubr Extra hořký 12,5° se bude čepovat až do 31. května 2014.

Pivovarskou sezónu v Přerově startuje Zubr Extra hořký
Foto: ZUBR
Popisek: ZUBR

Pivní speciál, který měl u zákazníků obrovský úspěch již při své loňské premiéře, tak budou mít milovníci pivního moku ochutnat opět po roce. „I přes to, že se jedná o silnější pivo s 5,2% obsahem alkoholu, patří Zubr Extra hořký k našim nejúspěšnějším speciálům,“ říká Tomáš Pluháček, ředitel pivovaru. Pro letošní rok ho proto nechal navařit o několik stovek hektolitrů více než v loňském roce.Pro tento speciál je typická intenzivní hořkost a výrazné chmelové aroma. Pivo Zubr Extra hořký vaří sládková pivovaru Nataša Rousková podle tradiční receptury. Ta se vyznačuje speciálním postupem přidávání chmele, který je do piva dávkován celkem pětkrát a to v přesně stanoveném množství a čase, což je oproti běžným pivům o dvě dávky chmelení navíc. Právě chmel dodává pivu jeho typickou hořkou chuť a obsahuje některé zdraví prospěšné bioaktivní látky, které zlepšují trávení a působí v těle jako přirozené antioxidanty.

Pivovar ZUBR, a.s., tradiční český výrobce působící především na Moravě, je společně s pivovary Holba a Litovel součástí holdingu PMS. V loňském roce získala značka ZUBR Gold ocenění Absolutní vítěz mezi všemi značkami na soutěži Zlatý pohár Pivex 2013 a obhájila tak ocenění z předešlého roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj se představuje cykloturisticky

19:14 Pardubický kraj se představuje cykloturisticky

Od čtvrtka do neděle se prezentuje Pardubický kraj spolu s krajem Královéhradeckým na významném vele…