Plzeňský kraj na návštěvě Fakulty designu East China Normal University v Číně

14.11.2017 9:47

Členové delegace z Plzeňského kraje složené ze zástupců Plzeňského kraje a veřejných institucí navštívili Čínu. 13. listopadu 2017 setkali s představiteli East China Normal University v Šanghaji, kde si mimo jiné prohlédli prostory ateliérů Fakulty designu.

Plzeňský kraj na návštěvě Fakulty designu East China Normal University v Číně
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Delegace z Plzeňského kraje navštívila East China Normal University v Šanghaji, kde si mimo jiné prohlédli prostory ateliérů Fakulty designu.

V úvodu viceprezident univerzity krátce představil univerzitu, kterou navštěvuje více než 30 tisíc studentů. Ta patří mezi největší univerzity v Číně. Jedním z členů delegace je také proděkan Fakulty umění a designu Ladislava Sutnara ZČU Vojtěch Aubrecht, který čínské straně představil plzeňskou fakultu a akce, které pořádá pro zahraniční studenty, jako je například mezinárodní Art Camp.

Číňani na Fakultě designu členům delegace přiblížili její fungování, obsah studia a také některé z projektů, na nichž se studenti podílejí. Zmínili také mezinárodní spolupráci mezi dalšími fakultami ve světě. Na závěr si delegace prohlídla ateliéry a dílny, kde studenti pracují.

Čínská fakulta je náplní studia velmi podobná Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara, proto se představitelé obou fakult dohodli na možné spolupráci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Nesouhlasíte s výpovědí z nájmu bytu? Braňte se

17:11 dTest: Nesouhlasíte s výpovědí z nájmu bytu? Braňte se

Podle občanského zákoníku musí pronajímatel bytu ve výpovědi z nájmu poučit nájemce, že má právo pod…