Podmínky na Šumavě nejsou ideální, ale běžkovat se dá

09.02.2014 10:03 | Zprávy

I přes velký nedostatek sněhu jsou na území Národního parku místa, kde se dá kvalitně běžkovat. Upravené trati jsou na Kvildsku, Modravsku, Borovoladecku. Zhruba tříkilometrová upravená trať je i na Stožecku.

Podmínky na Šumavě nejsou ideální, ale běžkovat se dá
Foto: red
Popisek: Bývalý ředitel Správy NP a CHKO Šumava Jiří Mánek

Běžkařské podmínky na Šumavě nejsou ideální, ale lyžovat se dá. Obzvláště v těch vyšších polohách. Na území Národního parku je nedostatek čerstvého sněhu, takže se tratě během celého týdne téměř neupravovaly rolbou.

Lyžovat se dá na několika upravených tratích na západní straně Šumavy. Naopak v jižní části Národního parku Šumava je upravená pouze jedna trať. „Na Stožeckých lukách, vedle silnice do Českých Žlebů, byl včera rolbou upravený asi tři kilometrový okruh pro bruslení i klasiku,“ uvádí Martin Černý, starosta Stožce.

Právě starostové šumavských obcí, na kterých společně se Správou NP a CHKO Šumava a Regionální rozvojovou agenturou Šumava, leží zásadní tíha starostí o úpravu lyžařských stop, dělají, co mohou, aby si milovníci běžeckého lyžování na Šumavě i tyto dny užili.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

Souhlasím s Vámi, že nezaměstnanost roste

A že problém najít práci mají hlavně starší lidi, a že to vláda neřeší. Když budete u vlády vy, co uděláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní: Odkaz Johanna Rippera a baterkové prohlídky Na Špičáku

22:03 Správa jeskyní: Odkaz Johanna Rippera a baterkové prohlídky Na Špičáku

Život a dílo Johanna Rippera představí v sobotu přednáška v Jeskyni Na Špičáku (JNŠ) u Supíkovic na …