Podnikatelské odbory mapují situaci živnostníků a malých podniků po pandemii

28.06.2021 21:20

Podnikatelské odbory přicházejí s dotazníkovým šetřením, (zde odkaz na dotazník) jehož cílem je zmapovat situaci, postoje a názory živnostníků a drobných podnikatelů, a to v celé zemi.

Podnikatelské odbory mapují situaci živnostníků a malých podniků po pandemii
Foto: podb.cz
Popisek: Podnikatelské odbory - logo

Důsledky pandemie koronaviru nese celá společnost. Obavy o vlastní zdraví a zdraví blízkých postupně vystřídal strach a obava z budoucnosti.

Anketa

Vadí vám Zemanův výrok, že transsexuálové jsou mu odporní?

3%
95%
hlasovalo: 20977 lidí

Dlouhá celorepubliková uzávěra spojená s řadou zákazů a omezení s sebou totiž zákonitě a nevyhnutelně přinesla ekonomickou krizi. Ta obzvláště tvrdě dopadá na všechny živnostníky a drobné podnikatele v sektoru pohostinství, obchodu, služeb, turismu, kultury a relaxačních aktivit. Pandemii tak doprovází změny ve vzorcích chování ve všech vrstvách společnosti.

Živnostníci a drobní podnikatelé jsou pod obrovským tlakem. Na jedné straně jsou zpřetrhané dodavatelsko-odběratelské vztahy a velmi pomalý návrat zákazníků. Někteří podnikatelé již dnes pociťují nedostatek hotovosti na nákup zboží, jiné ohrožuje platební neschopnost, a to včetně té druhotné u řady dodavatelů. Na straně druhé je stát, který podnikání komplikuje řadou nesmyslných kontrol, byrokratických vyhlášek a nařízení. Je proto s podivem, že situaci v tomto segmentu ekonomiky nikdo dlouhodobě nesleduje.

Podnikatelské odbory nyní realizují dotazníkové šetření (zde odkaz na dotazník), jehož cílem je zmapovat situaci, názory a potřeby živnostníků a drobných podnikatelů. Již z prvních šetření totiž vyplývá, že cesta k normálu a oživení ekonomiky bude pro řadu živnostníků a malých podniků dlouhá a bolestná. Mnozí budou téměř s jistotou potřebovat nějakou formu pomoci či podpory. Jiné bude třeba bránit. Výsledky dotazníkového šetření, které budeme postupně publikovat, poměrně přesně ukáží, kde je nutno podat pomocnou ruku, jaká pomoc je efektivní a kde stát fatálně selhává.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Konference o EU

Jaktože Konference o budoucnosti Evropy neselhala? Vám se zdá správné že EU dá na doporučení pár vybraných občanů? To že si občané přejí reformu, více EU, více integrace - to vážně chcete říci že o tom má rozhovat pár vybraných prounijních občanů a že je to tak správně? Vlastně tvrzení že si občané ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FNUSA rekordně operuje a potřebuje krev

17:05 FNUSA rekordně operuje a potřebuje krev

Zdravotníci Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně v těchto dnech provádí rekordní počty operací, v út…