Policejní prezident na konferenci V4

23.11.2016 15:17

V polské Wroclawi se ve dnech 20. – 23. 11. 2016 koná konference Visegradské skupiny na vysoké úrovni, za účasti policejního prezidenta genmjr. Tomáše Tuhého a dalších čelních policejních představitelů Polska, Maďarska a Slovenska.

Policejní prezident na konferenci V4
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní prezident Tomáš Tuhý

Oficiální část programu konference byla zahájena dne 21.11.2016 panelem obsahujícím příspěvky vysokých představitelů ze všech zemí V4. Policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý přednesl příspěvek v jazyce hostitelské země.

U daňové kriminality poukázal policejní prezident na zapojení organizovaného zločinu včetně rizika průniku do státní správy při jejím páchání. „Daňová kriminalita představuje obrovské finanční ztráty rozpočtových prostředků v řádu miliard korun ročně. Vysoká latence a vznik nových trendů komplikuje vyšetřování závislé na vývoji legislativy i kontrolních postupech správců daní,“ uvedl k tématu policejní prezident.

V části projevu věnované drogové kriminalitě genmjr. Tomáš Tuhý upozornil zejména na legislativní nedostatky v regulaci přístupu k prekursorům, zejm. pseudoefedrinu získávaného z volně prodejných léků a červeného fosforu, které situaci potírání drogové scény na úseku výroby metamfetaminu nadále komplikují.

V úvodním dni konference se všichni účastníci shodli na tom, že uvedené hrozby jak na úseku daňové, tak drogové kriminality, jsou jim společné, neznají hranic, a že novým fenoménům je třeba čelit společným úsilím, účinnou mezinárodní spoluprací v policejní i justiční rovině i přijetím efektivních legislativních a systémových nástrojů.

Na vystoupení čelních policejních představitelů zúčastněných zemí pak navázali další zúčastnění experti z jednotlivých policejních sborů, kdy českou policii reprezentují zástupci Národní centrály proti organizovanému zločinu a Národní protidrogové centrály SKPV.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

20:48 Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

Na vysokých školách v Česku se v roce 2023 vzdělávalo 308,6 tisíc studentů, z nichž téměř pětinu tvo…