Policejní prezident uvedl do funkce ředitele KŘP HK Petra Petříka

02.11.2019 20:51

Policejní prezident brig. gen. Jan Švejdar uvedl do funkce ředitele Krajského ředitelství Policie ČR Královéhradeckého kraje brig. gen. Petra Petříka. Nový ředitel se chce zaměřit na personální stabilizaci a oblast dopravy.

Policejní prezident uvedl do funkce ředitele KŘP HK Petra Petříka
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Dosavadní ředitel plk. David Fulka se dnešním dnem stává ředitelem Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Dochází tak k předem avizované personální změně ve vedení Policie ČR (ZDE).

Policejní prezident představil brig. gen. Petra Petříka přítomným spolupracovníkům a popřál mu v novém působišti mnoho úspěchů. „Věřím, že generál Petřík využije v nové funkci všechny zkušenosti a znalosti, které získal během svého působení na Policejním prezidiu. Jsem také rád, že bude působit v kraji, který je jeho domovským a záleží mu na něm,“ řekl policejní prezident Jan Švejdar.

Brig. gen. Petr Petřík, po krátkém zhodnocení své dosavadní policejní kariéry, sdělil všem přítomným nejbližší plány a priority. Za hlavní považuje setkání se všemi vedoucími organizačních článků krajského ředitelství a územních odborů. „Je pro mne důležité slyšet názory mých kolegů a jejich představy o ideálním fungování jimi řízených úseků„ a dodal: „osobně považuji za prioritu personálně stabilizovat oslabené útvary a důsledně se věnovat oblasti dopravy s ohledem na skutečnost, že v královéhradeckém regionu rapidně stoupá počet úmrtí na silnicích.“

Ke svým prioritám dále doplnil, že k zajištění personální dostatečnosti považuje za klíčové udržet zkušené policisty a zabránit jejich odchodům. Mimo to, si nově jmenovaný policejní ředitel uvědomuje, že Královéhradecký kraj je dopravně exponovanou lokalitou, která má rozsáhlou silniční síť. Z tohoto důvodu je v kraji častý záchyt odcizených vozidel, která se převážejí z Německa či Rakouska do Polské republiky a tedy i tomuto fenoménu hodlá věnovat svoji pozornost.

Ve vztahu k regionu zmínil také existenci průmyslových zón a ocenil, že se jeho předchůdci podařilo obnovit v obyvatelích přilehlých obcí a měst pocit bezpečí. V horských oblastech se pak chce nadále věnovat extrémnímu dopravnímu zatížení turisticky oblíbených oblastí (Šerlich, Špindlerův mlýn, Adršpach).

Brig. gen. Petr Petřík v závěru své řeči zhodnotil nápad trestné činnosti v kraji a sdělil, že i přes klesající tendenci počtu páchaných trestných činů a zvyšující se objasněnost, nesmí policisté polevit v intenzivním odhalování a vyšetřování trestné činnosti s důrazem na oblast kyberkriminality.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Rallye Rejvíz po sedmé

22:07 Policie ČR: Rallye Rejvíz po sedmé

V Koutech nad Desnou se konalo další mezinárodní klání soutěže prvosledových hlídek .