Policie ČR: Bezpečně u vody 2021

20.06.2021 20:24

Ať se rozhodnete strávit svou letní dovolenou v zahraničí či tuzemsku, stále platí, že bezpečnost u vody je důležitým tématem. Na tuzemských vodních plochách a v jejich okolí se tak i letos v průběhu celého léta budete potkávat s policisty.

Policie ČR: Bezpečně u vody 2021
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Bezpečně u vody - součinnostní akce policistů pořádkové služby, policejních preventistů a zástupců Státní plavební správy bude opět cílí na bezpečí osob pohybujících se na vodě i v jejím nejbližším okolí. Pohyb na vodních plochách a vodních cestách má svá pravidla, proto i letos policisté z poříčních oddělení zaměří svoji pozornost na dodržování ustanovení zákona č. 114/1995 Sb. o vnitrozemské plavbě. „Kromě kontrol vůdců plavidel budeme apelovat na vzájemnou ohleduplnost a připomínat, že do vody ani k vodě nepatří alkohol. Našim cílem bude i letos váš bezpečný pobyt u vody,“ dodává k zaměření akce ředitel služby pořádkové policie plk. Petr Sehnoutka.

Policisté se budou při akcích věnovat všem účastníkům vodních radovánek. Tedy nejen vůdcům plavidel, ale i plavcům a návštěvníkům pláží a obdobných ploch. Odpovědností každého jednotlivce je nejen osobní bezpečí, ale i ohleduplnost k ostatním. Proto budou opakovaně připomínat dodržování pravidel silničního provozu, kontrolovat zákaz požívání alkoholu nebo upozorňovat na zásady zajištění majetku při pobytu u vody.

I v tomto roce bude poukazováno na zodpovědnou konzumaci alkoholu. Mnozí rekreanti si bez něj nedovedou představit svou dovolenou. Nicméně alkohol mohou policisté akceptovat pouze u vody. Na vodu zkrátka nepatří. A toto omezení se týká i plavců. Alkohol zvyšuje nejen bezpečnostní, ale i zdravotní riziko při pohybu na a ve vodě. Proto byla letošní akce Bezpečně u vody propojena s projektem „Řídím, piju nealko pivo“. Stejně jako při kontrolních akcích řidičů vozidel budeme spolupracovat s Českým svazem pivovarů a sladoven, se kterým už řadu let tento projekt realizujeme. V rámci preventivních aktivit budou svazem vůdcům plavidel poskytovány nealkoholické nápoje.

Každý rok řeší policisté případy pohřešování a bohužel i tonutí. Prosíme, pomozte nám předejít takovýmto událostem a než se k vodě vydáte, domluvte si se svými blízkými pravidla pobytu a pohybu. Velmi užitečné rady lze nalézt na stránkách www.bezpecnedetstvi.cz/prevence. Zde se nachází desatero bezpečného pobytu u vody.

Přejeme bezpečné prázdniny!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dětský domov Nechanice: Nadace Život dětem opět pomohla

10:57 Dětský domov Nechanice: Nadace Život dětem opět pomohla

Děti z Dětského domova Nechanice velice děkují nadaci Život dětem, neboť díky ní, mohly všechny děti…