Policie ČR: Blíží se 2. listopad, památka všech zesnulých

28.10.2021 12:23 | Tisková zpráva

Stejně jako mnoho dalších, se i vy s největší pravděpodobností o nadcházejícím víkendu vydáte uctít památku zesnulých a navštívíte hřbitovy a místa posledního odpočinku svých blízkých.

Policie ČR: Blíží se 2. listopad, památka všech zesnulých
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Policie České republiky se proto bude v této době věnovat ve zvýšené míře řidičům a dopravní situaci na pozemních komunikacích, veřejnému pořádku v bezprostředním okolí hřbitovů, i bezpečnosti jejich návštěvníků. Tento čas je bohužel již tradičně využíván zloději a jinými podvodníky, kteří se snaží využít neopatrnosti osob a nepřehlednosti místa ke svému obohacení.

Dušičky se vyznačují vždy zvýšenou návštěvností hřbitovů, kde lidé uctívají své zesnulé blízké. Řada pachatelů v tuto dobu využívá situace k majetkové trestné činnosti a přímo na hřbitovech okrádají návštěvníky o osobní věci (odložené tašky při úpravách pomníků) nebo o odložené věci v zaparkovaných vozidlech. Nepozornost návštěvníků hřbitovů, byť velmi krátká, může být příležitostí pro zloděje, proto je důležité nebrat si s sebou na hřbitov cennosti, mít neustále své věci pod kontrolou a nenechávat viditelně odložené věci nejen na hřbitově, ale i v zaparkovaných vozidlech. Hlídejte si tašky a kabelky a kontrolujte své okolí. K rozbití okénka u vozidla či odcizení odložené kabelky stačí zloději jen pár vteřin.

Očekáváme taktéž zvýšení silničního provozu.Žádáme proto řidiče o ohleduplné, bezpečné a trpělivé chování za volantem.

Nehodovost v daném období uctívání památky zesnulých je nejvíce ovlivňována počasím, chováním řidičů a technickým stavem vozidla. Chceme tímto upozornit všechny účastníky silničního provozu, aby se věnovali řízení vozidla, dodržovali stanovenou rychlost, bezpečnou vzdálenost mezi vozidly, nechovali se agresivně a předvídali možné dopravní situace.

Vzhledem ke zhoršeným klimatickým podmínkám také věnujte prosím dostatečnou pozornost a čas k přípravě svého vozidla před cestou, buďte obezřetní a počítejte s tím, že se na silnice vydají i sváteční řidiči.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Oblast, kde se vyplácí zástřelné a nálezné za divočáky se od prosince výrazně rozšiřuje

22:30 SVS: Oblast, kde se vyplácí zástřelné a nálezné za divočáky se od prosince výrazně rozšiřuje

Státní veterinární správa (SVS) ve spolupráci s ministerstvem zemědělství s ohledem na šíření africk…