Policie ČR: Čeští policejní potápěči byli oceněni

10.04.2018 18:42

Policisté z Bosny a Hercegoviny poděkovali českým policejním potápěčům formou udělení plakety za dlouhodobou spolupráci.

Policie ČR: Čeští policejní potápěči byli oceněni
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

V budově Policejního prezidia ČR se uskutečnilo setkání zástupců Odboru speciálních potápěčských činností a výcviku s policejním prezidentem generálmajorem Tomášem Tuhým a velvyslancem České republiky v Bosně a Hercegovině Jakubem Skalníkem.

Účelem setkání bylo předání ocenění, které bylo v nepřítomnosti uděleno českým policejním potápěčům při mezinárodním dni civilní ochrany Federální správou civilní ochrany Bosny a Hercegoviny. Jedná se o nejvyšší možné vyznamenání udělené za mnoholetý přínos při odminování, organizování, vybavení a posílení systému ochrany a záchrany ve federaci Bosny a Hercegoviny. Vyznamenání začátkem března letošního roku převzal v zastoupení velvyslanec České republiky, který ho nyní za účasti policejního prezidenta předal do rukou zástupců Odboru speciálních potápěčských činností a výcviku.

Čeští policejní potápěči v Bosně a Hercegovině působí již od roku 2012. Při odminovávání řeky Sávy, Uny a Drny již nalezli více než pět tun nevybuchlé munice z první i druhé světové války.

„Jen málokdo si asi dokáže představit extrémní podmínky, ve kterých naši potápěči v Bosně a Hercegovině pracují. Munice, kterou na dně hledají, je navíc zpravidla odjištěná a plně funkční, proto musejí postupovat s maximální obezřetností a zodpovědností. V rámci těchto misí, kdy pomáhají v rámci programu Bezpečnostní rozvojové spolupráce, zároveň školí a učí bosenské potápěče, jak správně a bezpečně při čištění řeky postupovat. Já práci našich potápěčů upřímně obdivuji a jsem rád, že si bosenská strana naší pomoci váží,“ shrnul setkání policejní prezident Tomáš Tuhý.

Při poslední misi mají čeští policejní potápěči na svém kontě i unikátní nález. Při prohledávání dna řeky Drny vyzdvihli dělostřelecké granáty z 16. století, které po provedené expertíze putovaly rovnou do muzea.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Domácnosti vodou nadále šetří, v průmyslu její spotřeba mírně roste

11:44 ČSÚ: Domácnosti vodou nadále šetří, v průmyslu její spotřeba mírně roste

Češi v roce 2023 denně spotřebovali v průměru téměř 87 litrů vody, což bylo o zhruba tři litry méně …