Policie ČR: Daňová Kobra opět zasahovala

16.12.2020 18:47

Členové týmu Daňové Kobry Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) ve spolupráci s Generálním finančním ředitelstvím a Finančním analytickým úřadem odhalili vysoce organizovanou skupinu osob, která měla krátit daně při obchodech s luxusními vozidly.

Policie ČR: Daňová Kobra opět zasahovala
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.
reklama

Kriminalisté následně zahájili trestní stíhání 24 fyzických osob, a to pro trestné činy „zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby“, „legalizace výnosů z trestné činnosti“ a „účast na organizované zločinecké skupině“.

Obviněné osoby měly od roku 2016 do roku 2018 zkrátit daň z přidané hodnoty o částku nejméně 75 milionů Kč v souvislosti s dovozem ojetých luxusních automobilů do České republiky. Podle našich závěrů se jednalo o pečlivě organizovanou trestnou činnost, do které byly zapojeny desítky právnických osob, které měly pouze formálně přeprodávat luxusní motorová vozidla.

Obchodní vztahy mezi jednotlivými společnostmi se v rámci účelové vytvořených fakturačních řetězců měly často měnit. Podle závěrů kriminalistů organizovaná skupina dosazovala do většiny obchodních společností jako jednatele pouze "bílé koně". V rámci realizace trestní věci s názvem MONTE provedli kriminalisté NCOZ několik desítek domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor. Obviněným osobám byl zajištěn majetek ve výši cca 18,3 milionů Kč.

Trestní stíhání osob probíhá na svobodě. V případě pravomocného rozsudku hrozí hlavnímu organizátorovi trest odnětí svobody až na 12 let, ostatním obviněným hrozí desetiletý trest. Věc dozoruje Městské státní zastupitelství v Praze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Vrtulníkáři z Náměšti se vrátili ze cvičení Mountain Flight ve Francii

22:54 Armáda ČR: Vrtulníkáři z Náměšti se vrátili ze cvičení Mountain Flight ve Francii

Dva týdny trénovali vojáci ve francouzských Pyrenejích létání ve vysokohorském terénu. Již po třinác…