Policie ČR: Falešnou zlatou horečku ukončil rozsudek

17.08.2017 22:49

Městský soud v Praze v červnu tohoto roku poslal pravomocným rozsudkem do výkonu trestu odnětí svobody pět osob za výrobu a následný prodej padělaných slitků ze žlutého kovu. Případem se zabývali od roku 2015 kriminalisté ÚOKFK (nyní Národní centrály proti organizovanému zločinu), pracovně zařazeni v týmu Daňová Kobra.

Policie ČR: Falešnou zlatou horečku ukončil rozsudek
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Případ s krycím názvem WOLFRAM si vyžádal intenzivní zapojení týmu kriminalistů na několik měsíců. Operativně pátrací činností v zájmovém prostředí detektivové zjistili, že neznámé osoby nabízejí k prodeji či k zástavě slitky ze žlutého kovu, které jsou opatřeny ochrannou známkou renomované švýcarské společnosti, sériovým číslem a „certifikátem původu“. Slitky měly podobu zlatých cihliček a prodejci tvrdili, že se jedná o zlatý kov o ryzosti 24 karátů a váze 250 g, jenž se běžně prodává za 250 tisíc korun. Jednalo se o velice zdařilé napodobeniny vytvořené ze zlatého pouzdra a výplně z wolframových tyčinek.

Podvedení noví majitelé cihliček ze žlutého kovu, zlákání představou dobrého výdělku (jednotlivý slitek odkoupili za 170 až 200 tisíc korun), neměli šanci rozeznat padělek, neboť byl velice zdařilý. Škodu kriminalisté vyčíslili na více než jeden milion korun.

Městský soud v Praze potrestal čtyři muže a jednu ženu (ve věku od 33 do 42 let) za zločin podvodu a přečin porušování práv k ochranné známce nepodmíněnými tresty odnětí svobody od 2 do 4 let a dále propadnutím majetku.

Více informací k případu (včetně fotografií) naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy posílí dopravu na víkendové Dny NATO & Dny Vzdušných sil AČR v Ostravě

9:15 České dráhy posílí dopravu na víkendové Dny NATO & Dny Vzdušných sil AČR v Ostravě

České dráhy výrazně posílí dopravu na Dny NATO a Dny Vzdušných sil AČR, které se o víkendu 18. a 19.…