Policie ČR: Kradli napříč Evropou, obličeje schovávali pod maskami opic

13.02.2019 7:33 | Zprávy

Rozsáhlá realizace zaměstnala začátkem letošního roku téměř 200 policistů z Polska, České republiky i řady dalších států. Ti po dobu jednoho týdne prohledávali byty, garáže, suterény a nejrůznější technické místnosti. Výsledkem bylo zadržení deseti osob polské státní příslušnosti na území obcí Gorzów Wielkopolski, Łagodzina a Skwierzyny, zajištění několika luxusních vozů značky Porsche, Audi, Mercedes a BMW a také zboží přesahující částku tři miliony korun. Organizovaná skupina se zaměřovala na krádeže zboží z odstavených kamionů v několika evropských státech, mezi kterými byla i Česká republika.

Policie ČR: Kradli napříč Evropou, obličeje schovávali pod maskami opic
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Stoupající trend této trestné činnosti je patrný již od roku 2016, kdy začalo docházet k četnějšímu „nájezdu” zahraničních gangů. Ty tuto nelegální činnost provádějí stále sofistikovanějším a organizovanějším způsobem nejen u nás, ale i v řadě okolních zemí. Pro efektivní potírání této trestné činnosti navázali naši policisté v květnu loňského roku úzkou spolupráci se zahraničními kolegy, kteří se potýkali s obdobnými případy. Měsíc poté byla zřízena také speciální pracovní skupina „KAMION”, která je složena z policistů z Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia České republiky, ale také z kriminalistů jednotlivých krajských ředitelství, v jejichž teritoriu dochází k nejčastějšímu nápadu této trestné činnosti. Jedná se především o Středočeský, Plzeňský, Jihomoravský, Moravskoslezský kraj a kraj Vysočina.

Díky předávání relevantních informací a sdílení poznatků na mezinároní úrovni a především mravenčí práci policistů napříč celou republikou se podařilo shromáždit dostatek poznatků a důkazů, které vedly k odhalení polské organizované skupiny a jejich následnému zadržení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Investice

Slibujete investice do nás lidí. Zajímá mě, ale kde na to chcete vzít? Jestli to chápu dobře, šetřili byste na obraně a co dál? A jste pro progresivní zdanění? Upřímně jsem vás měl vždy za pravicovou stranu, ale po spojení s SPD nevím, kde jste vlastně ukotvení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Otevřena oblíbená lesní naučná stezka

16:26 Lesy ČR: Otevřena oblíbená lesní naučná stezka

Naučnou stezku S pohádkou ke Krtečkově studánce v Městě Albrechtice na Bruntálsku obnovily Lesy Česk…