Policie ČR: Liberecké ředitelství povede plk. Libor Špráchal

02.01.2023 13:29 | Tisková zpráva

Vedením Krajského ředitelství policie Libereckého kraje byl pověřen dosavadní ředitel Územního odboru Hradec Králové.

Policie ČR: Liberecké ředitelství povede plk. Libor Špráchal
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Řízením Krajského ředitelství policie Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2023 pověřil policejní prezident genmjr. Martin Vondrášek dosavadního ředitele Územního odboru Hradec Králové plk. Libora Špráchala. Pana plukovníka Špráchala doporučila k ustanovení na místo ředitele Krajského ředitelství policie Libereckého kraje výběrová komise, jakožto vítěze výběrového řízení, které se uskutečnilo v průběhu prosince loňského roku.

Anketa

Kdo by hájil ČR před Bruselem lépe?

hlasovalo: 27197 lidí

„Plukovník Špráchal má veškeré předpoklady a dostatek zkušeností k tomu, aby byl úspěšným krajským ředitelem. Územní odbor, který dosud řídil, dosahoval pod jeho vedením výborných výsledků, jsem proto přesvědčen, že své zkušenosti dokáže bohatě uplatnit i v pozici krajského ředitele a já mu přeji mnoho úspěchů,“ uvedl k pověření nového ředitele policejní prezident genmjr. Martin Vondrášek, který plk. Libora Špráchala dnešního dne v Liberci uvedl do funkce.

K definitivnímu ustanovení do funkce krajského policejního ředitele v současné době chybí pouze získání příslušného osvědčení fyzické osoby pro přístup k utajované informaci na stupeň utajení „Tajné“. Lhůta pro bezpečnostní řízení je v tomto případě zákonem stanovena na šest měsíců.

Pozice ředitele Krajského ředitelství policie Libereckého kraje byla uvolněna ke konci roku poté, co v průběhu roku dosáhl věku 65 let dosavadní ředitel plk. Ondřej Musil. S ním se policejní prezident v minulých týdnech v Liberci osobně a oficiálně rozloučil, přičemž mu poděkoval za vše, co pro občany České republiky a Policii ČR v průběhu své třicetileté služby vykonal. „Pan ředitel Musil spojil s Libereckou policií celý svůj služební život, jeho osobní nasazení a věrnost, kterou liberecké policii každodenně prokazoval, jsou obdivuhodným příkladem pro řadu kolegů. Za veškerou odvedenou práci si zaslouží to nejupřímnější poděkování a uznání,“ uvedl u příležitosti rozloučení s plk. Musilem policejní prezident.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Nový majitel Lomečku v Hůrkách si splnil sen

22:54 ÚZSVM: Nový majitel Lomečku v Hůrkách si splnil sen

ÚZSVM před časem prodal ve výběrovém řízení s elektronickou aukcí pozemek v Lomečku v Hůrkách u Lišo…