Policie ČR: Obchodníci s lidmi již byli obviněni

21.11.2017 15:31

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) v uplynulých dnech rozbili skupinu obchodníků s lidmi, která měla organizovat homosexuální prostituci mladistvých chlapců.

Policie ČR: Obchodníci s lidmi již byli obviněni
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

V této trestní věci s krycím názvem ARCUS je obviněno celkem 6 mužů z trestných činů obchodování s lidmi, kuplířství, svádění k pohlavnímu styku a ohrožování výchovy dítěte.

Osobám je kladeno za vinu, že nejméně od roku 2015 měly na území hlavního města Prahy a na dalších místech České republiky (zejména na Ostravsku), ale i v zahraničí zprostředkovávat k poskytování sexuálních služeb za úplatu muže ve věku od 18 do 25 let (zejména mladistvého vzhledu) a rovněž chlapce mladší 18 let. Z této činnosti pak měly získávat finanční prospěch.

K nabízení sexuálních služeb mělo docházet především v nočním klubu v centru Prahy, ze kterého klienti museli prostituty vyplatit. Poté si je mohli odvést pryč z klubu, zejména do hotelů, kde mělo docházet k sexu. Část obviněných navíc měla organizovat provozování prostituce v zahraničí, konkrétně ve Švýcarsku. Podle kriminalistů NCOZ mělo dále docházet k organizování „večírků“ na různých místech České republiky (především v hotelových pokojích), na které někteří z obviněných měli zajišťovat mladistvé i zletilé muže, kteří pak za úplatu poskytovali sexuální služby „zákazníkům“.

Obviněným osobám přitom mělo být známo, že někteří chlapci v té době ještě nedosáhli věku 18 let.

Hlavním organizátorem této trestné činnosti je podle závěrů kriminalistů NCOZ dvaapadesátiletý občan Švýcarské konfederace, který provozuje noční klub v centru Prahy. Tento muž měl úkolovat další osoby, které měly rozdělenou svoji činnost (např. určení zastupování vedení klubu v případě nepřítomnosti). Noční klub je prezentován zejména v zahraničí a převážnou většinu klientely tvoří cizinci.

Případem se původně zabývalo Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje, které jej následně postoupilo na tehdejší Útvar pro odhalování organizovaného zločinu SKPV.

Dva obviněné muže vzal soudce do vazby. V případě pravomocného rozsudku hrozí čtyřem osobám trest odnětí svobody až na 12 let. Zbylým dvěma mužům hrozí nižší trest (nejsou stíháni pro trestný čin obchodování s lidmi). Věc dozoruje Městské státní zastupitelství v Praze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Finanční správa prověří tisíce podnětů ročně

17:56 Finanční správa prověří tisíce podnětů ročně

Finanční správa se v rámci své kontrolní činnosti zaměřuje na dodržování zákonných předpisů a také z…