Policie ČR: Objasnění vraždy po 5 letech – návrh na obžalobu

25.11.2020 21:07

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) v těchto dnech navrhli podat obžalobu na 2 muže pro trestný čin vraždy, ke které mělo dojít v lednu 2015.

Policie ČR: Objasnění vraždy po 5 letech – návrh na obžalobu
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Podle našich závěrů tyto osoby po předchozí domluvě a naplánování vylákaly na konkrétní adresu v jihomoravském městě tehdy dvaadvacetiletého muže (věk v roce 2015), kde jej měly zvlášť surovým a trýznivým způsobem usmrtit. Tělo oběti pak měly převézt automobilem do několik desítek kilometrů vzdáleného lesního porostu a následně zakopat.

Důvodem skutku měly být vzájemné spory ohledně distribuce návykových látek.

Po obvinění obou osob byly kriminalisty NCOZ nalezeny ostatky těla, které bylo zakopáno v lese na jižní Moravě. V případě pravomocného odsouzení hrozí obviněným osobám trest odnětí svobody v rozmezí 15 – 20 let či výjimečný trest (neboť vražda měla být provedena zvlášť surovým a trýznivým způsobem).

Spisový materiál s návrhem na podání obžaloby již byl předán státnímu zástupci Krajského státního zastupitelství v Brně. Obě obviněné osoby jsou stíhány vazebně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agentura ochrany přírody a krajiny: Nový biotop pro drobné vodní živočichy uprostřed pastviny u Bartošovic v Orlických horách

22:45 Agentura ochrany přírody a krajiny: Nový biotop pro drobné vodní živočichy uprostřed pastviny u Bartošovic v Orlických horách

Nad obcí Bartošovice v Orlických horách na pravostranném přítoku Bartošovického potoka byl letos dok…