Policie ČR: Policejní mistrovství Evropy v atletice 2023

21.09.2023 10:01 | Tisková zpráva

Evropské atletické policejní mistrovství se konalo poslední srpnový týden v Praze na Julisce, Pro naše reprezentanty bylo úspěšné – bronzově úspěšné!

Policie ČR: Policejní mistrovství Evropy v atletice 2023
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Konkrétně v hodu diskem a smíšené štafetě 4x400 m se policejní atleti umístili na třetích místech. Por. Igor Gondor (hod diskem – výkon 54,82 m) a kvarteto - nstržm. Ladislav Víla, pprap. Kristýna Schönpflugová, pprap. Daniel Kincl a Mgr. Markéta Malariková obstáli v tvrdé konkurenci a získali bronzové medaile.

V mužské kategorii běhu na 100 m unikly českým reprezentantům stupně vítězů jen o kousek. Naši borci pprap. Daniel Kincl a nstržm. Ladislav Víla obsadili 4. a 5. místo. Obdobně na tom byli i oštěpaři stržm. Robin Adamec a prap. Jan Horňák. Ve vrhu koulí se prap. Barbora Zatloukalová a prap. Vratislav Bejček umístili také na nepopulárním čtvrtém, případně pátém místě.

Bohužel ne všechny disciplíny mohly být medailově hodnoceny. Z důvodu nízkého počtu přihlášených závodníku, pravidla „USPE“ (Evropské policejní sportovní unie) neumožnila oficiálně ocenit naše výškaře, kteří ve své disciplíně obsadili první dvě příčky (stržm. Tomáš Čapek a pprap. František Nikodem).

Policejního mistrovství Evropy v atletice se zúčastnilo 15 zemí – Estonsko, Finsko, Francie, Kypr, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko, Velká Británie a Česká republika.

Nejúspěšnější v týmovém hodnocení byli němečtí sportovci, kteří sebou mimo jiné přivezli i olympijského vítěze v hodu diskem Christopha Hartinga.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Proč až teď?

Ptáte se, proč stávka probíhá až teď. Napadlo vás třeba, že je to proto, jak se vláda chová? Že lidé čekali, že bude problémům čelit, že o nich povede diskuzi, ale ukazuje se, že tato vláda je úplně mimo a navíc arogantní. Vždyť proti ní stávkují i bývalý chartisté. A třeba premiér teprve nedávno zj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády připravil cyklus adventních nedělí v zahradě Strakovy akademie

7:14 Úřad vlády připravil cyklus adventních nedělí v zahradě Strakovy akademie

Úřad vlády ČR uspořádá cyklus adventních nedělí v zahradě Strakovy akademie. První z nich se uskuteč…