Policie ČR: Průběh bezpečnostního opatření k návštěvě prezidenta ČLR

28.03.2016 16:37

Pondělním ránem začalo plánované bezpečnostní opatření v souvislosti s avizovanou zahraniční návštěvou.

Policie ČR: Průběh bezpečnostního opatření k návštěvě prezidenta ČLR
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Po deváté hodině ranní byla zjištěna instalace billboardu na přívěsném vozíku odstaveném na zeleni poblíž komunikace Evropská. Policie s ohledem na jeho umístění v bezprostřední blízkosti plánované trasy průjezdu chráněných osob přijala adekvátní bezpečnostní opatření. Na místo se dostavil policejní pyrotechnik a provedl bezpečnostní prohlídku. Policie souběžně kontaktovala odpovědnou osobu a ověřila oprávněnost umístění reklamy. Z důvodu eliminace možného bezpečnostního rizika policie nadále místo monitoruje.

Krátce po poledni přijala policie oznámení o rizikovém chování několika osob, které vylezly na sloupy veřejného osvětlení v Evropské ulici na úrovni s ulicí Arabskou a dále s ulicí Horoměřickou a manipulovaly zde s vyvěšenými vlajkami. Tyto osoby odmítaly uposlechnout policejní výzvy a některé z nich se ke sloupům připoutaly. Vzhledem k tomu policie na místo přivolala hasiče s výškovou technikou a všechny odpůrce svedla na zem. Na policejních služebnách v této souvislosti skončilo celkem 12 osob pro podezření z přestupkového jednání.

V souvislosti s průjezdem kolony s chráněnými osobami Evropskou ulicí musela policie zakročovat opakovaně proti několika osobám, které se pokoušely narušit bezpečný průjezd delegace a vstupovaly do jízdní dráhy doprovodných vozidel. Policie tyto incidenty vyřešila na místě domluvou. Na několika dalších místech v Evropské ulici docházelo rovněž k drobným potyčkám mezi skupinami příznivců a odpůrců návštěvy čínského prezidenta. Policistům se podařilo většinu potyček eliminovat v samém prvopočátku. V souvislosti s potyčkami skončila na policejní služebně jedna osoba.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní památkový ústav: Nová architektura mezi centry a periferiemi

22:22 Národní památkový ústav: Nová architektura mezi centry a periferiemi

Aktuální výstava připravená ostravským pracovištěm Národního památkového ústavu nese název Nová arch…