Policie ČR: Režim kontrol po skončení nouzového stavu

12.04.2021 17:56 | Zprávy

Policisté budou i nadále provádět kontrolní činnost namátkově. V souvislosti s ukončením nouzového stavu na území České republiky přestala platit mj. i omezení cestování mezi okresy a zákaz nočního vycházení.

Policie ČR: Režim kontrol po skončení nouzového stavu
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

V noci z neděle na pondělí tedy policisté ukončili kontroly, zaměřené na dodržování opatření k omezení mobility mezi okresy, na něž jsme v průběhu měsíce března speciálně vyčlenili desítky tisíc policistů, které na vybraných stanovištích doplnili i příslušníci Armády ČR a Celní správy.

Po skončení nouzového stavu budou policisté i nadále provádět kontroly dodržování mimořádných a ochranných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR. Bude se jednat zejména o namátkové kontroly, které budou prováděny v rámci běžného výkonu služby stejně tak, jako tomu je doposud. I nadále bude platit, že jakmile policisté zjistí porušení mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví, mají tři možnosti řešení. Kromě vyřešení přestupku domluvou je možné nadále jej projednat v příkazním řízení uložením pokuty na místě nebo oznámit příslušnému správnímu orgánu k projednání. Tím bude od pondělka vždy místně příslušná krajská hygienická stanice, ať už se jedná o opatření, vydaná podle zákona na ochranu veřejného zdravi, nebo pandemickeho zákona.

Intenzita prováděných kontrol se ode dneška nijak měnit nebude a jediným faktickým rozdílem tak bude stažení policistů z kontrolní činnosti na hranicích okresů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Jak si někdo může koupit stát?

A myslíte, že tento stát patří Babišovi? Jinak článek se mi docela líbil, ale té poslední větě nerozumím. https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Martinek-Pirati-Kmotri-z-devadesatek-vypadaji-oproti-dnesku-jako-zabari-787399

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: Mistrovství světa v krasobruslení Praha 2026 zdobí poštovní známky

13:21 Česká pošta: Mistrovství světa v krasobruslení Praha 2026 zdobí poštovní známky

Příležitostné písmenové poštovní známky připomínají Mistrovství světa v krasobruslení, které se leto…