Policie ČR: Silvestrovské a novoroční oslavy v Praze

31.12.2017 10:30

Pražská policie připravuje adekvátní bezpečnostní opatření.

Policie ČR: Silvestrovské a novoroční oslavy v Praze
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.
reklama

V souvislosti se silvestrovskými a novoročními oslavami v centru města přijala pražská policie ve spolupráci s dalšími partnery např. městskou policií a dopravním podnikem příslušná bezpečnostní opatření navazující na ta dosavadní zvýšená. Pražané i ostatní návštěvníci metropole tak budou i nadále na frekventovaných místech a v důležitých dopravních uzlech potkávat větší počet policistů i strážníků.

Během silvestrovských a novoročních oslav budou stovky policistů z pořádkové, cizinecké, dopravní a kriminální služby dohlížet zejména na bezpečnost osob, dodržování veřejného pořádku a bezpečnost a plynulost silniční dopravy. Policie se bude, stejně jako po celé adventní období, zaměřovat i na odhalování majetkové trestné činnosti, zejména kapesních krádeží. V pohotovosti budou i policisté poříčního oddílu nebo pyrotechnici se speciálně vycvičenými psy. Ve vhodných lokalitách budou hlídkovat i policisté na koních.

Prahu v této souvislosti čeká i celá řada dopravních omezení, jejichž přehled je k dispozici na webových stránkách Magistrátu hlavního města Prahy (ZDE)

Ta nejzásadnější dopravní opatření se budou již tradičně vztahovat k novoročnímu ohňostroji. Dopravní podnik hlavního města Prahy počítá v této souvislosti s adekvátním posílením spojů MHD. Dopravu v bezprostředním okolí budou policisté i strážníci korigovat tak, aby byla zajištěna bezpečnost diváků i účastníků silničního provozu a zachován prostor pro případný průjezd vozidel IZS.

Policie v této souvislosti apeluje na řidiče i ostatní účastníky silničního provozu, aby respektovali přechodná dopravní značení, pokyny policistů nebo strážníků a v maximální možné míře využívali prostředků MHD.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Závad zjištěných při kontrolách prodejců vánočních kaprů meziročně ubylo

22:30 SVS: Závad zjištěných při kontrolách prodejců vánočních kaprů meziročně ubylo

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) v závěru loňského roku při tradičních kontrolách prodeje …