Policie ČR: Ukončení vyšetřování případu MAX

09.08.2017 12:33

Kriminalisté sekce finanční kriminality Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v těchto dnech ukončili vyšetřování případu s krycím názvem MAX, který se týkal krácení daní při obchodování s pohonnými hmotami. Zároveň státnímu zástupci Městského státního zastupitelství v Praze navrhli obžalovat sedm osob pro zločin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.

Policie ČR: Ukončení vyšetřování případu MAX
Foto: policie.cz
Popisek: Policie ČR

Podle závěrů detektivů měla skupina osob nakupovat v letech 2012 a 2013 od zahraničních společností pohonné hmoty (konkrétně ze Spolkové republiky Německo a z Rakouska). Ty měly být následně přeprodávány v účelově založeném řetězci firem. První společnost v řetězci měla působit na pozici tzv. mizejícího obchodníka. Daňová povinnost vzniklá v důsledku obchodování buď následně nebyla vůbec přiznána, nebo měla být snížena na základě fiktivních údajů úmyslně uvedených v daňových přiznáních. Na území České republiky bylo takovým způsobem dovezeno nejméně 60 milionů litrů pohonných hmot.

V případě pravomocného odsouzení hrozí obviněným osobám trest odnětí svobody až na 10 let. Podle závěru kriminalistů NCOZ byla České republice, zastoupené příslušnými správci daně, způsobena škoda v celkové výši nejméně 370 milionů korun.

Celé vyšetřování probíhalo za aktivní spolupráce Generálního finančního ředitelství a Finančního analytického úřadu. V rámci realizace kauzy byla Finanční správou zajištěna daňová povinnost ve výši bezmála poloviny celkové škody.

Spisový materiál předaný na Městské státní zastupitelství v Praze se skládá z více jak 6 900 stran základního spisu a dalších 11 000 stran příloh.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senát ČR: Výstava fotografií v Senátu připomíná Pekingský masakr v roce 1989

14:27 Senát ČR: Výstava fotografií v Senátu připomíná Pekingský masakr v roce 1989

Ve Valdštejnské zahradě Senátu Parlamentu ČR si bude možné od 22. července do 31. srpna 2019 prohléd…