Policie ČR: Zvyšování kompetencí policistů financují také Norské fondy

02.02.2024 11:17 | Tisková zpráva

Policisté z Útvaru rychlého nasazení mají díky několika seminářům a zahraničním cestám, spojeným s výměnou dobré praxe s kolegy v zahraničí, nové impulsy pro výcvik i ostré nasazení.

Policie ČR: Zvyšování kompetencí policistů financují také Norské fondy
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Kromě nových zkušeností mají díky Norským fondům také několik nejmodernějších dronů a dalších zařízení, která vylepšují akceschopnost jednotky. Průběžné vyhodnocení aktivit projektu v rámci Programu vnitřních věcí Norských fondů 2014 – 2021 proběhlo 1. února v Praze.

Součástí vyhodnocení bylo kromě několika prezentací a kazuistik také představení přístrojů zakoupených pro policisty URN. Kromě dronů do vnějšího i vnitřního prostředí šlo například i o sofistikované přístroje pro navigaci, které jsou zásadní při zahraničním nasazení jednotky v rizikových oblastech.

Do dnešního dne bylo proškoleno v rámci projektu celkem 3574 policistů a občanských zaměstnanců PČR. Z toho bylo proškoleno 221 elitních policistů Útvaru rychlého nasazení.Dále bylo vyškoleno 128 interních lektorů měkkých manažerských dovedností, kteří již v letech 2022 – 2023 proškolili v těchto dovednostech 404 policistů a zaměstnanců PČR na vedoucích pozicích. Na rok 2024 je plánováno 36 termínů kurzu na všech krajských ředitelstvích.

Projekt PDP1 Zvýšení policejní kompetence v prevenci a boji proti kriminalitě, posílení komunikačních dovedností s veřejností a povědomí o lidských právech, reg. č. NF-MV-PDP-01-2020, financováno z Fondů EHP a Norska 2014-2021, program Vnitřní věci.

Projekt realizován od 1. 7. 2020 do 30. 4. 2024, celková částka projetu 32 014 077 Kč, podíl norských fondů 72,25% a podíl PČR 27,75%

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Přivítali jsme zahraniční delegaci ze Saska a Bavorska

22:28 HZS ČR: Přivítali jsme zahraniční delegaci ze Saska a Bavorska

Ve dnech 25.7 a 26. 7. se v budově GŘ HZS ČR uskutečnilo pracovní jednání se zástupci Saska a Bavors…