Policie ČR: Zvyšování kompetencí policistů financují také Norské fondy

02.02.2024 11:17 | Tisková zpráva

Policisté z Útvaru rychlého nasazení mají díky několika seminářům a zahraničním cestám, spojeným s výměnou dobré praxe s kolegy v zahraničí, nové impulsy pro výcvik i ostré nasazení.

Policie ČR: Zvyšování kompetencí policistů financují také Norské fondy
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Kromě nových zkušeností mají díky Norským fondům také několik nejmodernějších dronů a dalších zařízení, která vylepšují akceschopnost jednotky. Průběžné vyhodnocení aktivit projektu v rámci Programu vnitřních věcí Norských fondů 2014 – 2021 proběhlo 1. února v Praze.

Anketa

Funguje náš stát dobře? Jste spokojeni s úřady, zdravotnictvím, sociálními službami apod.?

1%
96%
hlasovalo: 32566 lidí

Součástí vyhodnocení bylo kromě několika prezentací a kazuistik také představení přístrojů zakoupených pro policisty URN. Kromě dronů do vnějšího i vnitřního prostředí šlo například i o sofistikované přístroje pro navigaci, které jsou zásadní při zahraničním nasazení jednotky v rizikových oblastech.

Do dnešního dne bylo proškoleno v rámci projektu celkem 3574 policistů a občanských zaměstnanců PČR. Z toho bylo proškoleno 221 elitních policistů Útvaru rychlého nasazení.Dále bylo vyškoleno 128 interních lektorů měkkých manažerských dovedností, kteří již v letech 2022 – 2023 proškolili v těchto dovednostech 404 policistů a zaměstnanců PČR na vedoucích pozicích. Na rok 2024 je plánováno 36 termínů kurzu na všech krajských ředitelstvích.

Projekt PDP1 Zvýšení policejní kompetence v prevenci a boji proti kriminalitě, posílení komunikačních dovedností s veřejností a povědomí o lidských právech, reg. č. NF-MV-PDP-01-2020, financováno z Fondů EHP a Norska 2014-2021, program Vnitřní věci.

Projekt realizován od 1. 7. 2020 do 30. 4. 2024, celková částka projetu 32 014 077 Kč, podíl norských fondů 72,25% a podíl PČR 27,75%

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

inflace

jeden z posledních vašich slibů byl, že inflace klesne. A zase jste se hodně mýlil, inflace v České republice stoupá!! jak je to možné?? Stát vám platí 14 poradců, mezi nimi Křečka, to ani on nevěděl že inflace a ceny budou neustále stoupat?? Tak k čemu tam vlastně všichni jste ???

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo zdravotnictví: Výrazný nárůst jistoty pro všechny lékaře

16:13 Ministerstvo zdravotnictví: Výrazný nárůst jistoty pro všechny lékaře

Ssignatářům Dohody a členům pracovní skupiny, kterou vytvořilo Ministerstvo zdravotnictví za účelem …