Poslední závody sezóny vynesly vltavotýnským kanoistům šest medailí

05.10.2015 9:10 | Zprávy

Mistrovství České republiky v kanoistickém maratónu a Český pohár mládeže na dlouhých tratích, které se v sobotu 3. a v neděli 4. října konaly za podpory Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ v Týně nad Vltavou, udělaly definitivní tečku za letošním seriálem tuzemských kanoistických soutěží. Pořádající vltavotýnské Jiskře vynesly poslední závody sezóny celkem šest drahých kovů.

Poslední závody sezóny vynesly vltavotýnským kanoistům šest medailí
Foto: Petr Pokorný
Popisek: Poslední závody sezóny vynesly vltavotýnským kanoistům šest medailí.

O medaile se o víkendu v Týně utkaly přibližně čtyři stovky závodníků z pětatřiceti oddílů z celé České republiky. Domácí kanoisté měli své zástupce téměř ve všech věkových kategoriích, od benjamínků až po veterány. „Z hlediska medailových umístění byly letošní závody zase o něco lepší, než loňské, kdy jsme získali dvě stříbrné a tři bronzové medaile. Letos to byly dvě zlaté, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile,“ shrnula výsledky předsedkyně Kanoistického klubu Jiskra Týn nad Vltavou Petra Černá.

I přes říjnový termín proběhla větší část závodního programu za příznivého slunečného počasí. Pouze v neděli dopoledne část závodiště zahalila mlha. „Letošní mistrovství se podařilo uspořádat na vysoké organizační i sportovní úrovni. Dík za to patří vedle rodičů závodníků a dalších dobrovolníků především Jaderné elektrárně Temelín skupiny ČEZ a městu Týn nad Vltavou,“ konstatovala Černá.

Mistrem republiky v kategorii C1 muži se na řece Vltavě v domácím prostředí stal Jan Dlouhý a završil tak svou, na reprezentační úspěchy, bohatou závodní sezónu. Letos totiž stihl vyjet sedmé místo v U23 na Mistrovství světa v maratónu v Maďarsku na C1 a sedmé místo na Mistrovství Evropy v maratónu ve Slovinsku na C1.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Čtvrtý blok Dukovan je po plánované odstávce zpět v provozu

13:44 ČEZ: Čtvrtý blok Dukovan je po plánované odstávce zpět v provozu

Energetici v Jaderné elektrárně Dukovany úspěšně připojili čtvrtý výrobní blok k přenosové síti. Dok…