Povodí Moravy: Konference Vodní nádrže 2015 se zúčastnilo přes 200 odborníků

09.10.2015 19:16

Vliv sucha na vodní ekosystémy, problematika koupacích oblastí, možnosti řešení jakosti vody u vodních nádrží … to byla jen některá z témat konference Vodní nádrže 2015, kterou pořádalo Povodí Moravy, s.p. ve spolupráci s Českou vědeckotechnickou vodohospodářskou společností začátkem října v Brně.

Povodí Moravy: Konference Vodní nádrže 2015 se zúčastnilo přes 200 odborníků
Foto: Povodí Moravy
Popisek: Povodí Moravy
reklama

Konferenci pořádalo PM už potřetí a kromě tuzemských vodohospodářů ji navštívili i odborníci z Rakouska, Slovenska a Portugalska. „Konference měla vysokou odbornou úroveň, v rámci přednášek byly prezentovány všechny vědní obory od vodního hospodářství, správy povodí, kvality vod, biologie, limnologie, čistírenství až po klimatologii,“ doplnil generální ředitel Povodí Moravy, s.p. Jan Hodovský.

Dvoudenní konference byla letos zaměřená hlavně na vliv fosforu na kvalitu vody a na erozi zemědělské půdy a její význam pro zanášení nádrží a toků. Právě eutrofizace nádrží, eroze, transport a zdroje živin jsou v posledních letech velmi často diskutovaným problémem, a to nejen v odborných kruzích. Těší se i značné mediální pozornosti a postupy řešení a dosažené výsledky jsou se zájmem sledovány také širokou veřejností.

„Státní podnik Povodí Moravy se proto bude snažit o rozšíření monitoringu i přípravě projektů k omezení eutrofizace povrchových vod a zahájí jednání se znečišťovateli v otázce snížení vnosu fosforu do povrchových vod,“ uzavřel Hodovský. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo pro místní rozvoj: Hodnota veřejných zakázek vzrostla na 715 miliard korun

18:47 Ministerstvo pro místní rozvoj: Hodnota veřejných zakázek vzrostla na 715 miliard korun

Ministerstvo pro místní rozvoj předložilo vládě výroční zprávu o stavu veřejných zakázek.