Povodí Moravy předalo šeky vítězným jednotkám SDH

03.11.2016 12:30

Zástupci vítězných sborů dobrovolných hasičů si z Povodí Moravy odnesli symbolické šeky v celkové výši téměř 60 tisíc korun.

Povodí Moravy předalo šeky vítězným jednotkám SDH
Foto: Povodí Moravy
Popisek: Předání symbolického šeku veliteli jednotky SDH obce Spytihněv

Finanční obnos ve výši 21 000 Kč získala obec Hevlín pro jednotku SDH a to na nákup tří kusů ručních radiostanic, obec Spytihněv pro jednotku SDH k pořízení radiostanice s příslušenstvím a to ve výši 19 000 Kč, obec Skalička pro jednotku SDH na pořízení vozidlové radiostanice ve výši 12 500 Kč a obec Doloplazy pro jednotku SDH na pořízení radiostanice s příslušenstvím ve výši 7 484 Kč.

Peníze putují hasičům z grantu na podporu jejich činnosti, který PM vyhlásilo letos v srpnu a do kterého se přihlásily téměř dvě desítky sborů spadajících do územní působnosti podniku. Letošní, již třetí ročník, této grantové podpory byl zaměřen na podporu nákupu spojových prostředků, kterými komunikují jednotky s Krajskými operačními a informačními středisky. „Nejčastěji sbory žádaly o zakoupení radiostanic, výjezdových tabletů nebo jejich softwarů,“ shrnul generální ředitel Povodí Moravy, s.p. Jan Hodovský a dodal: „způsoby komunikace mezi KOPIS a jednotkami požární ochrany mají svá pravidla a lze je provést více prostředky. Stále však platí, že nejpreferovanější způsob komunikace je pomocí kódů či hlasového spojení radiostanicemi. Proto jsme se rozhodli svou podporu směřovat právě na jejich nákup.“

Velice děkujeme všem sborům, které se do letošního grantového řízení přihlásily. Vážíme si jejich spolupráce a neocenitelné činnosti. V příštím roce bychom opět rádi podpořili další jednotky pomocí grantového řízení pro rok 2017. Více informací bude zveřejněno na www.pmo.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: Nový ročník soutěže Stavba roku startuje 23. února

18:26 Liberecký kraj: Nový ročník soutěže Stavba roku startuje 23. února

Liberecký kraj vyhlašuje ve spolupráci s partnery z oblasti stavebnictví už 14. ročník soutěže Sta…