Povodí Moravy představilo členům ČSSI VD Skalička i PPO Olomouc

22. 4. 2016 11:20

OIomouc – Povodí Moravy, s.p. přivítalo zástupce Českého svazu stavebních inženýrů (ČSSI). Cílem jednání bylo představení připravovaných protipovodňových opatření v Olomouci a realizace vodního díla Skalička. Akce se odehrála 14. 4. 2016 v prostorách Závodu Horní Morava v Olomouci.

Povodí Moravy představilo členům ČSSI VD Skalička i PPO Olomouc
Foto: Povodí Moravy
Popisek: Povodí Moravy

Dvě významné vodohospodářské stavby se staly předmětem zájmu členů ČSSI. Povodí Moravy pozvalo stavební inženýry, aby je seznámilo s připravovanými plány v oblasti ochrany obyvatel před povodněmi i suchem. Obě dvě stavby se týkají Olomouckého kraje. Prvním je přehrada, která vyroste na řece Bečvě, další pak realizace druhé etapy protipovodňových opatření na Moravě v Olomouci. Obě stavební díla včetně dosavadních studií, plánů, výhledů technických řešení a časových harmonogramů zástupcům ČSSI představil ředitel Závodu Horní Morava Jiří Zedníček.

„Velmi si vážím zájmu členů Českého svazu stavebních inženýrů o projekty Povodí Moravy. Vzhledem k odborné zainteresovanosti publika jsme se zaměřili na technická řešení a debatu vedli na stavařské úrovni,“ popisuje setkání ředitel Závodu Horní Morava Jiří Zedníček.

Povodí Moravy, s.p. usiluje o hlubší spolupráci s ČSSI. „Rádi bychom více spolupracovali, chtěli bychom sdílet profesní informace spolupracovat například v oblasti zajištění exkurzí do významných stavebních děl,“ dodává generální ředitel Povodí Moravy, s.p. Jan Hodovský.

Český svaz stavebních inženýrů je neziskové sdružení stavebních inženýrů a vysokoškolsky vzdělaných odborníků příbuzných oborů činných ve výstavbě. Svaz pořádá odborné a vzdělávací akce, konference, semináře, exkurze a diskuze, vykonává konzultační, expertizní a posudkovou činnost, spolupracuje na přípravě významných prognóz, koncepcí a spolupracuje při tvorbě legislativy pro oblast stavebnictví.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČVUT: Fakulta dopravní hostí 4. valné shromáždění EIT Urban Mobility

15:21 ČVUT: Fakulta dopravní hostí 4. valné shromáždění EIT Urban Mobility

Hlavní akce - 4. Valné shromáždění EIT Urban Mobility se uskuteční ve středu 4. září 2019, od 9:00 d…