Povodí Moravy připravuje 12 projektů revitalizačních opatření

8.9.2016 3:48 odp.

Celkem 12 projektů na revitalizaci vodních toků a přírodě blízkých protipovodňových opatření připravuje aktuálně Povodí Moravy, s.p. Největší akce se týkají povodí řek Bečvy a Moravy pod Olomoucí a v případě získání finanční podpory z Evropského fondu pro regionální rozvoj bude celková výše investic přesahovat 1,12 mld. Kč. Konkrétní projekty byly projednány a vybrány na závěrečném jednání se zástupci Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR).

Povodí Moravy připravuje 12 projektů revitalizačních opatření
Foto: Povodí Moravy
Popisek: Povodí Moravy

V průběhu měsíce srpna vedlo Povodí Moravy, s.p. sérií pracovních jednání s regionálními pracovišti AOPK ČR, na kterých byla konzultována příprava více než 70 revitalizačních projektů. Z těchto projektů bylo po vzájemné dohodě vybráno 12 finálních projektů, u kterých bude nyní Povodí Moravy, s.p. žádat o poskytnutí podpory v rámci Operačního programu Životní prostředí 2014 – 2020 (dále jen OPŽP). „Našim cílem je úspěšně připravit a realizovat co největší množství projektů, které přispívají nejen k dobrému ekologickému stavu řek a potoků, ale jsou i nezbytným opatřením v době klimatických extrémů,“ přibližuje význam projektů generální ředitel Jan Hodovský.

Nejvíce projektů zasahuje do Olomouckého a Jihomoravského kraje. Jedná se například o tři akce v povodí řeky Bečvy, přírodě blízké protipovodňové opatření na pravém břehu řeky Moravy pod Olomoucí a revitalizaci konce vzdutí a toku nad vodním dílem Luhačovice.

Akce budou uplatněny do 13. výzvy pro podávání žádostí o poskytnutí podpory v rámci OPŽP, kterou vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Agentury ochrany přírody a krajiny. Žádosti o podporu jsou přijímány ve formě zpracovaných investičních záměrů do 31. prosince 2016.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Jaký je zájem o kandidaturu za KSČM?

Paní předsedkyně, co říkáte na to, že řada vašich bývalých zástupců nyní raději kandiduje za nezávislé apod. než za KSČM?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní zemědělská a potravinářská inspekce: Projekt ČR a Saska „Společně za lepší potraviny“ byl zakončen

22:45 Státní zemědělská a potravinářská inspekce: Projekt ČR a Saska „Společně za lepší potraviny“ byl zakončen

Dne 16. června 2022 se v Drážďanech uskutečnilo zakončení projektu přeshraniční spolupráce Státní ze…