Povodí Odry zahájilo kácení dřevin na Olešné

11.03.2016 14:21

V souvislosti s odtěžováním nánosů na vodním díle Olešná zahájil státní podnik Povodí Odry kácení celkem 276 vzrostlých stromů. Ty budou vykáceny do konce měsíce března, a to v souladu s pravomocným rozhodnutím orgánu ochrany přírody. Za vykácené stromy státní podnik Povodí Odry do konce roku 2017 vysadí 1391 stromů.

Povodí Odry zahájilo kácení dřevin na Olešné
Foto: Povodí Odry
Popisek: Povodí Odry

„Stromy se budou kácet v místě na konci vzdutí na přítoku řeky Olešné. Celkem se předpokládá vykácet 276 vzrostlých stromů. Převážně půjde o vrby, v menší míře o olše, ojediněle jasan, střemchu, jilm a 10 860 m2 zapojeného porostu dřevin, kde převažují převážně vrby. Dřeviny budou vykáceny do konce března 2016 v souladu s pravomocným rozhodnutím orgánu ochrany přírody,“ vysvětluje investiční ředitel státního podniku Povodí Odry Miroslav Janoviak s tím, že důvodem pro kácení těchto dřevin je příprava území pro následnou realizaci stavby „VD Olešná, odtěžení nánosů“. Dřeviny rostou v místě, kde budou probíhat těžební práce. Přínosem celé akce je zvýšení retenční kapacity vodní nádrže, zvýší se protipovodňová ochrana pod hrází a zůstane zachována úroveň zásobní funkce pro průmysl. Součástí rozhodnutí o povolení kácení dřevin byla uložena náhradní výsadba v počtu 1391 stromů, které by měly být vysazeny do konce roku 2017.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

školní docházka

K čemu by pomohlo, kdyby byla povinná školní docházka do 18? Tak by šli dotyční na sociálku o 3 roky později a mezitím by jen zabírali místa těm, co chtějí studovat. Teď se víc než kd jindy totiž ukazuje, že kapacity škol jsou nedostačující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Krajty zelené se poprvé rozmnožily

16:03 Zoo Ostrava: Krajty zelené se poprvé rozmnožily

Krajty zelené obývají v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava jedno z akvaterárií v pavilonu…