Povodí Vltavy zajistí na Orlíku transport lodí z vody na sucho

14.09.2018 21:05

Povodí Vltavy, státní podnik, za přítomnosti zástupce Státní plavební správy, zajistí ve dnech 28. až 30. září 2018, od 8:00 do 12:00 a od 12:30 do 17:30 hod. na hrázi vodního díla Orlík přistavení jeřábu, který umožní transport lodí (do hmotnosti 3,5 t; šířky 3,0 m; délky 8,5 m) z vody na sucho.

Povodí Vltavy zajistí na Orlíku transport lodí z vody na sucho
Foto: Povodí Vltavy
Popisek: Povodí Vltavy
reklama

Nad rámec svých zákonných povinností, organizuje státní podnik tuto bezplatnou službu, aby usnadnil majitelům či provozovatelům odvoz jejich lodí v době, kdy je hladina v důsledku sucha na mimořádně nízké úrovni a nelze z toho důvodu provozovat lodní zdvihadlo pro sportovní plavidla. V současné chvíli nepředpovídá Český hydrometeorologický ústav výrazné zlepšení hydrologické situace, která by nepříznivý vývoj hladiny změnila ještě před ukončením plavební sezóny.

Zájemci o transport lodi zašlou závazné přihlášení na centrální vodohospodářský dispečink státního podniku Povodí Vltavy, a to na e-mailovou adresu dispecink@pvl.cz. Závazné vyjádření zájmu o vytažení plavidla musí obsahovat tyto údaje: jméno a příjmení, typ plavidla, rozměry plavidla, evidenční číslo plavidla a kontakt (telefon, e-mail). Případné telefonické dotazy zodpoví centrální vodohospodářský dispečink na tel. 257 329 425 nebo 724 067 719.

Upozorňujeme, že tato služba zajistí pouze vyzvednutí lodí pomocí jeřábu bez možnosti demontáže stěžně (ten musí být před vyzvednutím již demontován). Další transport a odvoz lodí z hráze VD Orlík si zajistí majitelé plavidel sami. Skladování lodí v tomto místě nebude umožněno.

Organizační pokyny pro vůdce transportovaných plavidel budou sděleny před vytažením v dostatečném časovém předstihu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Jizerská 50 - viděna Šesti (osobnostmi české fotografie)

11:28 ČEZ: Jizerská 50 - viděna Šesti (osobnostmi české fotografie)

Nejen klienti Skupiny ČEZ, kteří zavítají do Zákaznického centra v Plzni, ale i všichni vyznavači bí…