Pracovní setkání představitelů České biskupské konference a Lesů ČR pokračují

07.03.2014 17:31

Generální sekretář České biskupské konference (ČBK) Mons. ThLic. Tomáš Holub, Th.D ve čtvrtek 6. března 2014 poprvé pracovně jednal s ředitelem Lesů České republiky Ing. Michalem Gaubem, MBA, pověřeným řízením podniku.

Pracovní setkání představitelů České biskupské konference a Lesů ČR pokračují
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR
reklama

Hlavním tématem pracovního setkání byl probíhající proces navracení církevního majetku podle zákona č. 428/2012 Sb., o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi a o změně některých zákonů (zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi). 

Generální sekretář České biskupské konference Mons. Holub na schůzce informoval o skutečnostech, které římskokatolická církev v současné době považuje za obstrukční a Ing. Gaube k těmto záležitostem sdělil stanovisko Lesů ČR. Představitelé obou institucí se shodli na tom, že proces tzv. církevních restitucí musí probíhat striktně dle platných právních předpisů. Rovněž se shodli na potřebě pravidelných vzájemných pracovních schůzek, na kterých budou konzultovat aktuální dění a informovat se o vzájemných stanoviscích a postojích.

„Schůzku s panem ředitelem Gaubem považuji za prospěšnou. Věřím, že takováto setkání mohou napomoci k řešení problémů, které existují či mohou nastat,“ říká Mons. ThLic. Tomáš Holub, Th.D

„Pana generálního sekretáře jsem ujistil, že Lesy ČR mají zájem, aby byl průběh církevních restitucí plynulý, vydávání majetku probíhalo kontinuálně a bez komplikací,“ poznamenává Ing. Michal Gaube, MBA.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lesy ČR
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kraj Vysočina pomáhá osobám s poruchou autistického spektra

15:21 Kraj Vysočina pomáhá osobám s poruchou autistického spektra

Znáte ve svém okolí někoho, kdo se potýká s poruchou autistického spektra? Chcete mu pomoci a nevíte…