Pracovníci ÚZSVM objevili v katastru nemovitostí kuriózního vlastníka pozemku na Hodonínsku

04.10.2018 14:31 | Zprávy

Při prošetřování majetkových položek zapsaných v katastru nemovitostí na nedostatečně identifikované vlastníky narazili pracovníci Úřadu pro zastupování státu v Hodoníně na kuriózní neexistující subjekt – Státní policejní úřad Brno. Na jeho listu vlastnictví je zapsán malý pozemek o výměře 30 m2 v katastrálním území Násedlovice.

Pracovníci ÚZSVM objevili v katastru nemovitostí kuriózního vlastníka pozemku na Hodonínsku
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Pozemek byl před druhou světovou válkou ve vlastnictví židovské rodiny. V květnu 1943 byl do pozemkové knihy zanesen jako vlastník tohoto a dalších pozemků subjekt s německým názvem Geheime Staatspolizeileitstelle Brünn, čili brněnská úřadovna nechvalně proslulého nacistického Gestapa. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Souhlasíte s vaším ministrem?

Myslím teď s jeho tvrzením, že Německo výrazně přispívá k bezpečnosti Evropy. Není to spíš naopak? Vždyť právě Německo jsem přeci zve muslimské migranty. Já nevím, ale dost často mi přijde, že váš ministr tvrdí úplně něco jiného než vy. Jak to chápat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Povodí Moravy: Rychlejší omezení fosforu i lepší monitoring

13:21 Povodí Moravy: Rychlejší omezení fosforu i lepší monitoring

Klíčovým faktorem kvality vod je vypouštěné množství fosforu.