Praha 10 pomůže zachránit Ďolíček, napřed ale musí vypovědět směnnou smlouvu

17.06.2016 15:16 | Zprávy

MČ Praha 10 se aktivně zasazuje o vyřešení vzniklé situace související se stadionem Ďolíček ve vlastnictví BOHEMIANS REAL, a.s. i s přilehlými pozemky ve správě MČ Praha 10.

Praha 10 pomůže zachránit Ďolíček, napřed ale musí vypovědět směnnou smlouvu
Foto: Praha 10
Popisek: Praha 10

Rozhodla se proto učinit kroky, které povedou k rychlému vyřešení celé situace. Prvním je vypovězení směnné smlouvy s vlastníkem stadionu. V okamžiku, kdy k rozvázání smlouvy dojde, nestojí v nákupu samotného stadionu hlavním městem Praha už nic v cestě a hlavní město Praha ho může uskutečnit prakticky ihned.

Situace má velmi komplikované právní souvislosti. Pokud by Praha 10 nyní, kdy je směnná smlouva stále platná, vyhověla žádosti hlavního města Prahy ze dne 31. 3. 2016, tedy kdyby Praha 10 vydala souhlas s odejmutím pozemku parc. č. 1121/1 ze svěřené správy MČ Praha 10, dopustila by se porušení jednoho z článků (konkrétně článku 8.3) směnné smlouvy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zuzana Majerová byl položen dotaz

ČT

Zpravodajství ČT moc nesleduji, i když jiné jejich pořady mám ráda. Nevím tak, co se přesně stalo, že tvrdíte, že způsob, jakým o změně financování informují Česká televize a Český rozhlas je selhání médií veřejné služby. V čem? To tvrdíte nějaké lži?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: Olšanská dostane novou bezbariérovou rampu

22:03 Česká pošta: Olšanská dostane novou bezbariérovou rampu

Na pobočce České pošty v Olšanské ulici na Praze 3 začala realizace nové nájezdové rampy.