Praha je odhodlána zvládnout zavedení spádových oblasti mateřských škol

15. 2. 2016 13:03

Hlavní město nebude nadále společně s ostatními městy usilovat o odstranění spádových oblastí mateřských škol z projednávané novely školského zákona.

Praha je odhodlána zvládnout zavedení spádových oblasti mateřských škol
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha

Cílem metropole je dosáhnout dílčích ústupků ze strany ministerstva v ryze technických otázkách, samotné zavedení spádových oblastí je však Praha odhodlána i přes očekávané komplikace zvládnout. Uvedl to náměstek primátorky Petr Dolínek.

Hlavní město se i přes masivní investice z magistrátního rozpočtu, z rozpočtů jednotlivých městských částí a dalších zdrojů dlouhodobě potýká s nedostatkem kapacit v oblasti předškolního vzdělávání, a to zejména v okrajových oblastech metropole. I přesto je však současné vedení města podle svých slov připraveno realizovat zavedení spádových oblastí mateřských škol na svém území. „Úlohou územních samosprávných celků je připomínkovat připravovaná legislativní opatření z pohledu zřizovatelů a tuto úlohu se snažíme naplňovat. Rozhodně však jako hlavní město proti ministerstvu nebojujeme, jak v poslední době spekulují média, spíše vedeme dialog s cílem nalézt přijatelné řešení. Našim hlavním cílem je zajistit dětem dostatek míst v mateřských školách a kvalitní průpravu pro vzdělávání na základních školách,“ uvedl náměstek primátorky hlavního města Petr Dolínek.

S ohledem na povinné předškolní vzdělávání a dále s ohledem na situaci, kdy městská část nezřizuje žádnou mateřskou školu, však bude potřeba doplnit mateřské školy na mnoha místech v metropoli. „S potřebou výrazně navyšovat kapacity jsme dlouhodobě srozuměni, chystaná opatření pouze celý proces urychlí,“ vysvětluje zastupitelka a donedávna radní pro oblast školství Irena Ropková. „Budeme pod obrovským časovým tlakem, ale přesto věřím, že se nám i díky zapojení prostředků z evropských fondů a z rozvojových programů ministerstva školství a za oboustranně aktivní spolupráce mezi městskými částmi a hlavním městem podaří všechno zvládnout,“ dodává.

Jenom v tomto roce rozdělí hlavní město městským částem dotace na investiční akce ve školství v objemu přesahujícím čtyři sta miliónů korun. Prioritou je přitom posilování kapacit nejen mateřských, ale i základních škol.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP: Kloubový bateriový trolejbus krátkodobě posílí provoz na lince č. 58

14:32 DPP: Kloubový bateriový trolejbus krátkodobě posílí provoz na lince č. 58

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravuje projekt elektrifikace autobusové linky č. 140 (Palmovk…