Praktičtí lékaři mohou využít dotaci kraje

02.03.2016 18:19 | Zprávy

Moravskoslezský kraj podpoří vzdělávání všeobecných praktických a praktických lékařů pro děti a dorost. Ze svého rozpočtu na rok 2016 vyčlenil jeden milion korun na proplacení kurzů a stáží.

Praktičtí lékaři mohou využít dotaci kraje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lékař s pacientem, ilustrační foto

„Statistické údaje ukazují, že skoro 55 procentům praktických lékařů v republice je nad 55 let. Tato „stárnoucí“ věková struktura praktických lékařů pro dospělé může v budoucnu přinést problém v zajištění primární péče. Nejinak tomu je i v Moravskoslezském kraji. Dotačním programem reagujeme na tuto nepříznivou situaci a chceme praktické lékaře podpořit ve vzdělávání budoucích kolegů a nástupců, kterým by se věnovali ve svých ordinacích a předali jim své cenné znalosti a zkušenosti,“ vysvětluje Jiří Martinek, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví.

Dotaci z „Programu na podporu specializačního vzdělávání všeobecných praktických lékařů pro dospělé a praktických lékařů pro děti a dorost na rok 2016“ mohou zájemci využít na úhradu nákladů spojených se specializačním vzděláváním – profinancování kurzů a stáží, stanovených platnými vzdělávacími programy pro jednotlivé obory, realizované na akreditovaných pracovištích v příslušném specializačním oboru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Jak to je?

Musí nebo nemusí získat diplomati z Ruska získat povolení pro vstup do ČR? Prý jim stačí poslat e-mail. To jako vám nebo komu? Kdo teď o jejich vstupu do ČR rozhoduje a na základě čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Budoucnost nemocnice v Novém Bydžově

7:16 Královéhradecký kraj: Budoucnost nemocnice v Novém Bydžově

Zástupci vedení Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a Oblastní nemocnice Jičín dnes jedn…