Předsedkyně SÚJB kvůli spotřebě papíru kolem služebního zákona zasadila strom

26.12.2015 20:20 | Zprávy

Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB) kvůli enormní spotřebě papíru, kterou si vyžádaly povinnosti plynoucí z nového služebního zákona, symbolicky vysadil lípu. Stromek zasadila sama předsedkyně úřadu Dana Drábová na dvoře Státního ústavu radiační ochrany (SÚRO), jehož je SÚJB zřizovatelem.

Předsedkyně SÚJB kvůli spotřebě papíru kolem služebního zákona zasadila strom
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost

 „Vybrali jsme lípu srdčitou, poněvadž jde o národní strom,“ uvedla předsedkyně SÚJB. „Spotřeba papíru nám na úřadu v souvislosti se služebním zákonem vzrostla opravdu enormně. Jako člověk z venkova jsem se na to nemohla dívat a musela jsem alespoň něco symbolického udělat.“

„Jen samotné překlopení zaměstnaneckého poměru do státní služby obnášelo na každého člověka dvakrát pět listů,“ uvedla ředitelka kanceláře úřadu Lenka Novotná. „Je nás na úřadě přes 200, to máte celkem 2200 listů papíru, jen co se týče přijetí do služby.“

Ředitelka KÚ připomíná, že ještě před tím každý žadatel spotřeboval sedm až osm listů papíru na podání žádosti včetně příloh. Obdobnou spotřebu přináší každá běžná úprava platů, povinné soutěže na pozice představených úřadu a další hromadné administrativní kroky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Funkce

Podle vás Turek svým počtem funkcí nějak vybočuje? Podle mě je bohužel celá řada politiků, co myjí xxx funkcí. Proč tomu nezamezíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

22:33 MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

Shodit mediální nálepky, představit se tváří v tvář a jasně deklarovat, že základem nové etapy resor…