Předsedkyně SÚJB kvůli spotřebě papíru kolem služebního zákona zasadila strom

26.12.2015 20:20

Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB) kvůli enormní spotřebě papíru, kterou si vyžádaly povinnosti plynoucí z nového služebního zákona, symbolicky vysadil lípu. Stromek zasadila sama předsedkyně úřadu Dana Drábová na dvoře Státního ústavu radiační ochrany (SÚRO), jehož je SÚJB zřizovatelem.

Předsedkyně SÚJB kvůli spotřebě papíru kolem služebního zákona zasadila strom
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost

 „Vybrali jsme lípu srdčitou, poněvadž jde o národní strom,“ uvedla předsedkyně SÚJB. „Spotřeba papíru nám na úřadu v souvislosti se služebním zákonem vzrostla opravdu enormně. Jako člověk z venkova jsem se na to nemohla dívat a musela jsem alespoň něco symbolického udělat.“

„Jen samotné překlopení zaměstnaneckého poměru do státní služby obnášelo na každého člověka dvakrát pět listů,“ uvedla ředitelka kanceláře úřadu Lenka Novotná. „Je nás na úřadě přes 200, to máte celkem 2200 listů papíru, jen co se týče přijetí do služby.“

Ředitelka KÚ připomíná, že ještě před tím každý žadatel spotřeboval sedm až osm listů papíru na podání žádosti včetně příloh. Obdobnou spotřebu přináší každá běžná úprava platů, povinné soutěže na pozice představených úřadu a další hromadné administrativní kroky.

Lípu (Tilia cordata) bylo potřeba zasadit do obřího květináče, protože SÚRO má půdu na dvoře protkanou kabely a dvůr je plný měřicí techniky. Zvolená varianta stromu Rancho je navíc pomalu rostoucí.

Podle zahradnických specialistů není podzimní termín sázení pro stromek nijak kritickým a ani řešení s květináčem mu neublíží. SÚJB si k tomu jako asistenci navíc vybral nestátní neziskovou organizaci, která dává šanci zapojit se aktivně ve společnosti také lidem s dlouhodobým duševním onemocněním.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: V Dukovanech proběhne mimořádná zkouška sirén

9:02 ČEZ: V Dukovanech proběhne mimořádná zkouška sirén

Zkouška sirén proběhne mimořádně ve středu 27. října v Jaderné elektrárně Dukovany. Kolísavý tón v d…