Předškolákům se kouzelná tabule líbí, baví je i poučuje

17.10.2014 15:45

Děti předškolního věku z mateřinky v Těchlovicích „poznávají svět“ s pomocí nové interaktivní tabule. Moderní učební pomůcka přispívá hlavně k jejich rozvoji ve psaní a kreslení. Rovněž ovšem nabývají zkušenosti s novými informačními technologiemi. Výhodou interaktivní tabule je hlavně to, že dokáže při výuce nahradit chybějící pomůcky. Na její pořízení přispěla mateřské škole Nadace ČEZ.

Předškolákům se kouzelná tabule líbí, baví je i poučuje
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Mateřská škola v Těchlovicích má kapacitu 20 dětí. Slouží přitom jak místním, tak rodičům z okolních obcí. Děti si na interaktivní tabuli rády kreslí, hrají hry a společně probírají různá cvičení, což v nich rozvíjí fantazii, logické myšlení. Vede je to i k vzájemné spolupráci. „Interaktivní tabule pro nás znamená velký posun dopředu ve vzdělávání malých dětí v předškolním věku. Jde o takové učení hrou, při kterém mají příležitost přijít na spoustu věcí samy, což se jim pochopitelně líbí a hlavně je to i baví,“ pochvaluje si novou pomůcku ředitelka mateřské školy Irena Kolaříková. Jak dodala, pro všechny je to kouzelná tabule, neboť slovo interaktivní je ještě nad jejich chápání.

Příspěvek 20 tisíc korun na pořízení interaktivní tabule poskytla Nadace ČEZ Mateřské škole Těchlovice v rámci grantového řízení Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů. Předkládané projekty se mohou týkat podpory dětí a mládeže, sportu, sociálních služeb, kultury nebo právě vzdělávání. „Podpora škol a vzdělávacích projektů je jednou z našich priorit. Oceňujeme moderní a praktické způsoby výuky, které už od nejútlejšího věku přispívají ke správnému rozvoji dětí,“ řekla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ČEZ

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP:  Dopravní opatření v souvislosti s akcí Velká jarní hvězdicovitá cyklojízda

15:18 MHMP: Dopravní opatření v souvislosti s akcí Velká jarní hvězdicovitá cyklojízda

V sobotu 27. dubna 2019 se v hlavním městě uskuteční sportovní akce Velká jarní hvězdicovitá cyklojí…