Premiér Andrej Babiš a členové vlády navštíví Pardubický kraj

14. 6. 2018 18:50

Předseda vlády Andrej Babiš a další členové kabinetu navštíví v pondělí 18. června 2018 Pardubický kraj.

Premiér Andrej Babiš a členové vlády navštíví Pardubický kraj
Foto: Daniela Černá
Popisek: Andrej Babiš

Kromě jednání s radními a starosty měst a obcí Pardubického kraje má vláda na programu návštěvu Winternitzových automatických mlýnů, Larischovy vily, nedokončeného obchvatu Chrudimi a Slatiňan a také pardubického přednádraží.

Na úvod programu bude vláda řešit na pardubickém vlakovém nádraží ukončení současného autobusového terminálu a jeho přesun do prostoru přednádraží. Následně se setká s radními, se kterými bude jednat o financování investic ve zdravotnictví, dopravní infrastruktuře i projektech IROP v oblasti školství.

Ve Winternitzových mlýnech se budou členové kabinetu zabývat možnou proměnou současného brownfieldu na nové sídlo Východočeské galerie a Centrálních polytechnických dílen pro školy. Ministři a ministryně dále navštíví Larischovu vilu, která je národní kulturní památkou a díky plánované rekonstrukci by měla být přeměněna na muzeum heydrichiády. Následně zavítají na místo budoucí výstavby druhé části obchvatu Chrudimi. Stavět se začne na podzim a ukončení je plánováno v průběhu roku 2021.

Pardubický kraj navštíví premiér Andrej Babiš, první místopředseda vlády a ministr životního prostředí Richard Brabec, ministryně financí Alena Schillerová, ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner, ministr dopravy Dan Ťok, ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a ministr kultury Ilja Šmíd. Části programu se zúčastní také vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička.


První místopředseda vlády a ministr životního prostředí Brabec, ministr průmyslu a obchodu Hüner, ministr dopravy Ťok, ministryně práce a sociálních věcí Němcová, ministr zdravotnictví Vojtěch, ministr školství, mládeže a tělovýchovy Plaga a ministr kultury Šmíd mají v rámci cesty po kraji částečně separátní program. Pro detailnější informace o jejich programech se prosím obraťte na tisková oddělení jednotlivých ministerstev.

Více o cestách do krajů naleznete ZDE.

Program

7.30 – jednání o prostoru přednádraží
8.00 – jednání vlády s Radou Pardubického kraje
9.30 – komentář předsedy vlády pro média
9.45 – setkání vlády se starosty měst a obcí
12.10 – návštěva Winternitzových automatických mlýnů
14.30 – návštěva Larischovy vily
15.15 – prohlídka nedokončeného obchvatu Chrudimi a Slatiňan
16.30 – tisková konference

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odstartovalo projednávání nové zonace Národního parku Šumava

15:40 Odstartovalo projednávání nové zonace Národního parku Šumava

Prvním seminářem, zorganizovaným pro Radu Národního parku Šumava, dnes ve Vimperku začal proces před…