Premiér Andrej Babiš se zúčastní Summitu EU-LAS v Šarm aš-Šajchu

21.02.2019 11:57

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš 24. a 25. února 2019 bude jednat na summitu EU-LAS v Šarm aš-Šajchu, jehož klíčovým cílem je posílení vzájemných evropsko-arabských vztahů.

Premiér Andrej Babiš se zúčastní Summitu EU-LAS v Šarm aš-Šajchu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Mezi hlavní témata jednání budou patřit multilaterální vztahy, obchod a investice, migrace, globální bezpečnost a situace v regionu. Konferenci společně povedou předseda Evropské rady Donald Tusk a egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí.

Předseda vlády České republiky se zúčastní pracovní návštěvy Egypta spolu s dalšími vrcholnými představiteli dalších států Evropské unie. V egyptském Šarm aš-Šajchu se v letošním roce uskuteční historicky první summit Evropské unie a Ligy arabských států, který si klade za všeobecný cíl hledání společných řešení na společné otázky. Evropskou unii bude zastupovat předseda Evropské rady Donald Tusk a předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Součástí programu jsou také bilaterální jednání české delegace s africkými partnery.

Summitu v Egyptě letos předcházelo dne 4. února setkání nejvyšších státních představitelů v Bruselu. Klíčovými tematickými oblastmi byla například situace v Sýrii, Libyi či proces nastolení míru na Blízkém východě. Summit v Šarm aš-Šajchu by měl navázat na předchozí jednání a rozvinout témata společných cílů.

Více informací o summitu najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Arnika: Nominujte svou Alej roku 2019. Uzávěrka je koncem října

22:11 Arnika: Nominujte svou Alej roku 2019. Uzávěrka je koncem října

O titul Aleje roku spolku Arnika ve Zlínském kraji nebojuje zatím žádná alej, letos zatím přišlo 55 …