Premiér Sobotka jednal s primátorem Hamburku Scholzem o rozvoji dopravních spojení, zejména splavnosti Labe

12.10.2015 15:00

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se v pondělí 12. října 2015 setkal s primátorem Hamburku Olafem Scholzem. Tématy jednání byl rozvoj dopravního spojení mezi ČR a Spolkovou republikou Německo, podpora zaměstnanosti či výměna zkušeností v oblasti technického vzdělávání.

Premiér Sobotka jednal s primátorem Hamburku Scholzem o rozvoji dopravních spojení, zejména splavnosti Labe
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

„S primátorem Scholzem jsme projednali tři hlavní témata, která nás pojí s městem Hamburk. Prvním je železniční spojení, kde jsem požádal primátora Hamburku, aby ve vztahu ke spolkové vládě podpořil náš projekt vysokorychlostní železnice mezi Prahou a Drážďanami. Druhá věc, která nás spojuje, je Labe – máme společný zájem na tom, aby Labe zůstalo splavné a bylo možné ho využívat pro lodní dopravu z České republiky skrze hamburský přístav. Třetím důležitým tématem je osud území, které má ČR v hamburském přístavu. Naše vláda má velký zájem na tom, aby bylo území ekonomicky využito. Dotkli jsme se rovněž tématu migrace, kde jsme si vyměnili zkušenosti ohledně bezpečnostních opatření i postupů při integraci uprchlíků,“ uvedl po jednání premiér Sobotka.

Dalšími tématy jednání byla spolupráce mezi Českou republikou a Spolkovou republikou Německo v rámci nově ustaveného česko-německého strategického dialogu, jehož prioritami je jak zlepšení dopravního propojení, tak spolupráce v oblasti zvyšování zaměstnanosti mládeže a technického vzdělávání.

Ze své pozice primátora Hamburku je Olaf Scholz rovněž zemským ministerským předsedou, jelikož Svobodné a hanzovní město Hamburk má v německém federativním systému status spolkové země.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Letecké hašení bude v budoucnu zajišťovat šest nových vrtulníků

7:44 HZS ČR: Letecké hašení bude v budoucnu zajišťovat šest nových vrtulníků

Jedním z výsledků jednání Vlády České republiky v úterý 30. dubna 2024 bylo schválení rámcového prog…