Premiér Sobotka jednal s velvyslancem Turecké republiky

28.01.2016 21:01

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve čtvrtek 28. ledna 2016 setkal s velvyslancem Turecké republiky Ahmetem Necatim Bigalim. Tématem jednání byla problematika migrační krize a s tím související naplňování Společného akčního plánu EU-TR a rozvoj česko-turecké spolupráce.

Premiér Sobotka jednal s velvyslancem Turecké republiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér České republiky Bohuslav Sobotka
reklama

EU a Turecko se v říjnu loňského roku shodly na Akčním plánu, který se věnuje všem klíčovým oblastem spolupráce při řešení migrační krize. Plán se týká spolupráce v oblasti potírání nelegální migrace a možnosti podpory syrských uprchlíků na území Turecka.

Premiér Sobotka během jednání s tureckým partnerem uvedl, že naplňování Akčního plánu prozatím zůstává za očekáváními. Zdůraznil přitom, že Evropská unie předpokládá, že Turecko podnikne konkrétní kroky v ochraně své západní hranice a povede účinný boj proti pašerákům lidí.

Předseda vlády během jednání s tureckým velvyslancem rovněž vyzdvihl úroveň obchodní a hospodářské spolupráce, která i přes nárůst stále skýtá obrovský potenciál.

Turecko je pro Českou republiku jedním z nejvýznamnějších mimoevropských trhů a česká vláda jej dlouhodobě řadí ve své Exportní strategii mezi 12 prioritních zemí pro export.  Turecko představuje pro Českou republiku mezi mimoevropskými zeměmi třetí nejvýznamnější exportní trh, za posledních pět let se vývoz více jak zdvojnásobil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj: Zasedala Krajská epidemiologická komise

14:02 Jihomoravský kraj: Zasedala Krajská epidemiologická komise

V úterý 22. 2. 2020 dopoledne jednala v brněnském sídle krajského úřadu Krajská epidemiologická komi…