Premiér Sobotka jednal s velvyslancem Turecké republiky

28.01.2016 21:01

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve čtvrtek 28. ledna 2016 setkal s velvyslancem Turecké republiky Ahmetem Necatim Bigalim. Tématem jednání byla problematika migrační krize a s tím související naplňování Společného akčního plánu EU-TR a rozvoj česko-turecké spolupráce.

Premiér Sobotka jednal s velvyslancem Turecké republiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér České republiky Bohuslav Sobotka

EU a Turecko se v říjnu loňského roku shodly na Akčním plánu, který se věnuje všem klíčovým oblastem spolupráce při řešení migrační krize. Plán se týká spolupráce v oblasti potírání nelegální migrace a možnosti podpory syrských uprchlíků na území Turecka.

Premiér Sobotka během jednání s tureckým partnerem uvedl, že naplňování Akčního plánu prozatím zůstává za očekáváními. Zdůraznil přitom, že Evropská unie předpokládá, že Turecko podnikne konkrétní kroky v ochraně své západní hranice a povede účinný boj proti pašerákům lidí.

Předseda vlády během jednání s tureckým velvyslancem rovněž vyzdvihl úroveň obchodní a hospodářské spolupráce, která i přes nárůst stále skýtá obrovský potenciál.

Turecko je pro Českou republiku jedním z nejvýznamnějších mimoevropských trhů a česká vláda jej dlouhodobě řadí ve své Exportní strategii mezi 12 prioritních zemí pro export.  Turecko představuje pro Českou republiku mezi mimoevropskými zeměmi třetí nejvýznamnější exportní trh, za posledních pět let se vývoz více jak zdvojnásobil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň získá nové kloubové trolejbusy ze Škody Electric

11:49 Plzeň získá nové kloubové trolejbusy ze Škody Electric

Škoda Electric získala rámcový kontrakt pro plzeňský dopravní podnik na až 17 nových velkokapacitníc…