Premiér Sobotka tlačí na zrychlení přípravy výstavby vysokorychlostní železnice, zítra bude jednat o spojení mezi Prahou a Brnem

21. 2. 2017 20:56

Předseda vlády Bohuslav Sobotka pokračuje ve snaze zrychlit přípravu vysokorychlostních železnic v ČR. Zítra bude proto jednat s ministrem dopravy Danem Ťokem, generálním ředitelem Správy železniční a dopravní cesty Pavlem Surým, zástupci Středočeského kraje, Jihomoravského kraje, Kraje Vysočina a zástupci měst Prahy, Brna a Jihlavy. Hlavním tématem bude výstavba vysokorychlostní železniční trati mezi Prahou a Brnem.

Premiér Sobotka tlačí na zrychlení přípravy výstavby vysokorychlostní železnice, zítra bude jednat o spojení mezi Prahou a Brnem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

„Zrychlení přípravy výstavby vysokorychlostní železnice je mojí prioritou a důležitým úkolem ministra dopravy. Dobré a moderní dopravní spojení v naší zemi s napojením na naše sousedy je klíčové pro rozvoj zaměstnanosti, hospodářského růstu i cestovní ruch. Zítra si chci ověřit, v jaké fázi se nyní nachází příprava propojení vysokorychlostní železnicí mezi Prahou a Brnem, jak probíhá komunikace mezi Ministerstvem dopravy a dotčenými kraji a městy a jak je zajištěn další postup,“ uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka. Úsek mezi Prahou a Brnem je důležitou součástí dopravní trasy Drážďany–Praha–Brno–Břeclav, která by mohla v podobě rychlé železnice v budoucnu protnout Českou republiku a zajistit i naše rychlé mezinárodní propojení. Současně je to úsek, který by mohl zásadním způsobem zkrátit veřejnou dopravu mezi našimi největšími městy.

Premiér Sobotka usiluje o zrychlení příprav výstavby vysokorychlostních železnic v naší zemi dlouhodobě. Naposledy o dalším významném úseku mezi Prahou a Dráždany jednal před dvěma týdny se saským ministerským předsedou Tillichem při jeho návštěvě Prahy. Na propojení rychlou železnicí se Saskem předseda vlády systematicky pracuje od roku 2014. Vice zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Arnika: Železničáři musí zastavit plošné kácení podél tratí

17:11 Arnika: Železničáři musí zastavit plošné kácení podél tratí

Stromy podél železnic se plošně likvidovat nebudou ani z preventivních důvodů[i]. Správa železnic s…