Prestižní ocenění za otevřenost v komunikaci pro ČNB

13. 3. 2015 17:46

Česká národní banka dostala prestižní ocenění Central Banking Transparency Award 2015 za otevřenost a využití nových nástrojů v komunikaci. Na slavnostním ceremoniálu v Londýně dnes cenu vydavatelství Central Banking Publications v zastoupení guvernéra ČNB Miroslava Singera převzal ředitel sekce kancelář Marek Petruš.

Prestižní ocenění za otevřenost v komunikaci pro ČNB
Foto: wikipedia
Popisek: Česká národní banka.

Ocenění podle vydavatelství Central Banking Publications představuje uznání za významný pokrok a vůdčí postavení ČNB mezi centrálními bankami v oblasti otevřené a srozumitelné interní i externí komunikace.

Po rozhodnutí bankovní rady z listopadu 2013 začít používat měnový kurz jako nástroj uvolnění měnové politiky ČNB vylepšila komunikační postupy s cílem dostat svá rozhodnutí a závěry ekonomických analýz k laické i odborné veřejnosti přímo a co nejrychleji. Pro blogové příspěvky členů bankovní rady a expertů zavedla na webu originální rubriku čnBlog. Tiskové konference a setkání s analytiky po měnověpolitických zasedáních bankovní rady se konají dříve a jsou nově on-line přenášeny na webové stránky ČNB.

K dalším novinkám v komunikaci ČNB se řadí regionální diskuzní setkání členů bankovní rady s významnými zástupci firem, která jsou rovněž živě vysílaná na webu centrální banky. Kromě toho začala ČNB efektivněji využívat sociální média, zejména Facebook a Twitter.

Česká národní banka je druhou centrální bankou, která cenu za výrazné dlouhodobé zvyšování transparentnosti obdržela. V roce 2014 byla tato cena udělena švédské centrální bance (Sveriges Riksbank) za průkopnickou roli v úsilí o zlepšení otevřenosti a srozumitelnosti komunikace centrálních bank.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní divadlo zve na premiéru inscenace Jiřího Adámka Nová Atlantida

22:28 Národní divadlo zve na premiéru inscenace Jiřího Adámka Nová Atlantida

Premiéry Nové Atlantidy budou 1. a 2. března 2018 ve 20:00 na Nové scéně ND.